Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnönü, Sarıgül dosyasını açtı

Şişli Belediye Başkanı İnönü, Mustafa Sarıgül'ün başkan olduğu 2010-2013 arasında belediyeye ait 300 bin dolarlık taşınmazların 30 yıllık kullanım hakkının bir liradan verildiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 22.12.2015
İnönü, Sarıgül dosyasını açtı
Şişli Belediye Meclisi, dün Beyediye Başkanı Hayri İnönü başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda Şişli'de bulunan bazı taşınmazlar ve bunların devredilmesi konuları görüşüldü. Gündemde, 300 milyon dolar değerindeki taşınmazların kullanım haklarının 30 yıllığına 1 lira karşılığında, Şişli Meslek Yüksekokulu'na devredilmesine itiraz vardı. Toplantıda İnönü'nün, 2010-2013 arasında bazı taşınmazların Şişli Meslek Yüksekokulu'na devrinin iptali için belediye meclisine sunduğu teklif, 8'i AK Parti'li 29'u CHP'li 36 üyenin oylarının tamamıyla reddedildi. Meclis toplantısının ardından bir açıklama yapan ve hukuki yollara başvuracağını belirten İnönü, "Ucu, bana dahil, kime dokunursa dokunsun bu hak arama davasından vazgeçmeyeceğim" dedi. İnönü şöyle konuştu:
Başkanlığım dönemimde, belediye meclisini ilk kez özel bir gündemle olağanüstü toplantıya çağırdım. Şişli için büyük önem arz eden ve bir hukuksuzluğu düzeltmenin adımı olan, toplantının gündemini paylaşmak istedim. Belediyemize ait bazı taşınmazlarla ilgili, 2010 - 2013 arasında, hukuka aykırı işlemler yapıldığını tespit ettik. Bazı gayrimenkullerin, intifa hakkı verilmesinde belediyelere verilen yetkilerin dışına çıkılmıştır. Bu bağlamda özel eğitim kurumu statüsündeki Şişli Meslek Yüksekokulu'na, taşınmazların kullanım hakları 30 yıllığına 1 lira karşılığında devredilmiştir.
İlgili dönemde bu kararların bazılarında grup kararı gereği oyum ve imzam vardır. Buna rağmen şimdi belediye başkanı olarak, daha geniş yetki ve imkanlarla bu kararları değerlendirdim. Ve Şişli halkı aleyhine bir durum oluştuğunu tespit ettim. İşte bu nedenle, Şişli'nin hakkını aramak için hukuki süreci başlattım. Şişli Belediye Başkanı olarak, belediyeye ait bütün taşınır ve taşınmaz malların korunmasından birinci derecede ben sorumluyum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnönü, Sarıgül dosyasını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN