Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'dan HDP'li vekillere 'Meclis'ten çekilin' talimatı

Giriş Tarihi: 22.12.2015 10:43

İstihbarat birimleri tarafından, KCK'nın, HDP'li vekillere Meclis'ten çekilmeyi tartışmaya açmaları yönünde talimat verdiği bilgisi deşifre edildi.

İstihbarat birimlerinin deşifre ettiği gizli haberleşmeye göre, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, HDP'li milletvekillerine Meclis'ten çekilmeyi tartışmaya açmaları yönünde talimat verdi.

ÖRGÜT 'ÇEKİLİN' TALİMATI VERDİ

Bölücü terör örgütü PKK üst yönetiminin, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı ile aralarında şifreli olarak gerçekleşen haberleşmede, HDP'li milletvekillerine Meclis'ten çekilmeyi tartışmaya açmaları yönünde talimat verdiği belirlendi.

KONUŞMALAR DEŞİFRE EDİLDİ

İstihbarat kaynaklarından edinilen bilgiye göre, örgütün sözde Kuzey Alanları Karargahı ile KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı arasında şifreli olarak gerçekleşen haberleşme deşifre edildi.KCK Yürütme Konseyi Başkanlığına talimat vererek, HDP milletvekillerinin Meclis'ten çekilmeyi gündeme getirmesini isteyen örgüt yönetimi, milletvekillerinin, "Bize demokratik siyaset yaptırılmıyor", "Halkın öz yönetimi kabul edilmiyor", "Bizi seçen halka 'tek tek hendeklerde öldürülürsünüz' deniliyor", "Bizim bu şartlarda kalmamızın bir anlamı yoktur. Bize Ankara'da yer yoksa halkımızın öz yönetimlerinin yanındayız" şeklinde ifadeler kullanmalarını talep etti.

Örgüt yönetiminin, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığına verdiği talimatta, milletvekillerinin halk ile toplantılar yaparak ve halkın onayı ile "muhtemelen" Meclis'ten çekilmesi gerektiği, bu şekilde davranılarak hem dünyanın ilgisinin çekileceği hem de Türkiye'nin erken seçimlere zorlanabileceğini belirten ifadeler kullandığı tespit edildi.

PROVOKE EDİN EMRİ

Örgüt yönetiminin, Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki bazı spor kulüpleri temsilcilerinin; "Halkımız katliam altında, ailelerimiz, annelerimiz, kardeşlerimiz katlediliyor. Bu şekilde liglere çıkamıyoruz" şeklinde ifadeler kullanmaları gerektiği yönünde öneri ve talimatlarda bulunduğu da belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan HDP'li vekillere 'Meclis'ten çekilin' talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN