Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör mağdurlarına yardım eli uzanacak

Giriş Tarihi: 22.12.2015
Terör mağdurlarına yardım eli uzanacak
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terör örgütü PKK yüzünden iş yerini açamayan vatandaşların, okuluna gidemeyen öğrencilerin mağduriyetlerinin giderileceğini, yapılacak yardımları Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağını söyledi. Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Kurtulmuş şunları kaydetti:
Doğu ve Güneydoğu'da terörden mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesiyle ilgili kararlarımızı aldık. Sayın Başbakanımız grup toplantısında bunu teferruatlı olarak kamuoyuyla paylaşacak. 12 ilçemiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı mağduriyetlerin giderilmesi için titizlikle çalışmalar yapılmış ve bütün mağduriyetler giderilecektir. Esnaf kardeşlerimiz için vergi borçlarından prim borçlarına kadar pek çok adım atılmıştır.
Dört ilçede eğitime ara verilmek durumunda kalınmıştır. Bu eğitime ara verilen öğrenci sayısı 80 bin civarındadır, 7 bin 500 civarında da öğretmenimiz bu süreçten etkilenmiştir. Öğrencilerimizin eğitim alamadığı günler telafi edilecektir.
Suriye'deki bütün tarafların oradaki varlığını meşrulaştıran kılıf, DAEŞ kılıfıdır. Rusya'nın 4 bin 198 uçuştan sadece 391'i DAEŞ mevzilerine yönelik olmuştur. Geri kalanları ise ılımlı muhaliflerin mevzileri hatta sivil vatandaşların alanları olduğu bilinmektedir.
(İsrail'le) Müzakereler devam ediyor. Siyasi olarak kesinleşmiş bir noktada değil. Görüşmeler olumlu yönde cereyan ediyor. Bizim pozisyonumuz başından itibaren bellidir. Görüşmelerin bir müddet daha süreceği anlaşılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağdurlarına yardım eli uzanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN