Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birgün gazetesinin El Şebab çarpıtması

Birgün Gazetesi açık bir çarpıtma yaparak “AKP’nin yeni öfkeli gençleri El Şebab mı?” diye bir başlık atıyor. Mantık örgüsüne ters bir biçimde, Somali Fedaral Geçiş Hükümetiyle sanayi işbirliği anlaşması yapan AK Parti Hükümetini, Somali Federal Geçiş Hükümeti’ni ortadan kaldırmayı hedefleyen El Şebab’la ilişkili gösteriyor. Haberin sunumunda açık bir çarpıtma söz konusudur.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 17:56 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 17:56
Birgün gazetesinin El Şebab çarpıtması
Birgün Gazetesi bugün "AKP'nin yeni 'öfkeli gençleri' El Şebab mı?" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Somali Federal Cumhuriyeti Hükümeti arasında imzalanan Sanayi İşbirliği Anlaşması'nın üzerinde duruldu. Birgün Gazetesinin iddia ettiğine göre, bu anlaşma Somali Fedaral Geçiş Hükümeti'ni ortadan kaldırmayı hedefleyen terör örgütü El Şebab'ın silah temin etmesine olanak sağlayabilir ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni "öfkeli gençler"i El Şebab olabilirdi.

'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Somali Federal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması', Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali'ye yaptığı ziyaret sırasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından imzalanmıştı. Milli Savunma Komisyonu'ndaki görüşmelerde, Somali'deki iç karışıklıkları sebep göstererek anlaşmaya itiraz edip şerh koyan CHP ve HDP milletvekilleri oldu.Anlaşma TBMM Milli Savunma ve Dışişleri Komisyonlarında oy çokluğuyla onaylandı.

Haberi gözden geçirdiğimizde, içerikle başlığın uyuşmadığını görüyoruz. Türkiye ve Somali arasında imzalanan bir sanayi işbirliği anlaşmasından bahsediliyor, bu anlaşmaya bazı muhalefet parti vekillerinin yukarıda da ifade edildiği gibi, bazı endişelerinden ötürü şerh koydurduğu ekleniyor ve akabinde anlaşmanın oy çokluğuyla kabul edildiği vurgulanıyor. Birgün Gazetesi açık bir çarpıtma yaparak "AKP'nin yeni öfkeli gençleri El Şebab mı?" diye bir başlık atıyor. Mantık örgüsüne ters bir biçimde, Somali Fedaral Geçiş Hükümetiyle sanayi işbirliği anlaşması yapan AK Parti Hükümetini, Somali Federal Geçiş Hükümeti'ni ortadan kaldırmayı hedefleyen El Şebab'la ilişkili gösteriyor. Haberin sunumunda açık bir çarpıtma söz konusudur.

Kaynak: Gununyalanlari.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birgün gazetesinin El Şebab çarpıtması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN