'li Erdem hakkında

Din-Bir-Sen Muğla İl Başkanı Ata, İstanbul milletvekili CHP İstanbul Milletvekili hakkında nda bulundu

Giriş Tarihi: 23.12.2015 21:20 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 23:57
CHP'li Erdem hakkında suç duyurusu

Din-Bir-Sen Muğla İl Başkanı Hamidullah Ata, İstanbul Milletvekili 'in Rus Televizyonu RT'ye yaptığı açıklamalara ilişkin, Muğla Cumhuriyet Savcılığına nda bulundu.

Ata, suç duyurusunun ardından Muğla Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Erdem'in röportajında, "Türkiye'nin DAEŞ'e sarin gazı verdiği" yönündeki iddiasıyla Türkiye'yi suçladığını ifade etti.

Erdem'in televizyonunda Türkiye'nin itibarsızlaştırılmasına yönelik yaptığı açıklamanın ihanet olduğunu belirten Ata, "Türkiye Cumhuriyetini dünya ülkeleri nezdinde itibarsızlaştırmak için yalan ve ispatı mümkün olmayacak şekilde milletimizi ve devletimizi ve bunu temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamını yaralayacak şekilde cümle ve algı olaylarından dolayı Din-Bir-Sen Muğla İl Temsilciliği olarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Eren Erdem'in "Twitter" hesabında Türkiye ile İran savaşa girse İran'ın tarafını seçeceğini beyan etmesinin bir milletvekilinin ahlakına ve milletin vekili olmuş birisine yakışmadığını ifade eden Ata, şunları kaydetti:

"Milletin vekili olmuş, milleti ve devleti temsil etmesi gereken bu kişinin milleti temsil etmediği, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve bizleri de derinden yaraladığı aşikardır. Bu şahsın gerek CHP tarafından, gerekse TBMM tarafından gerekli işlemlerin yapılarak milletvekilliğinin son bulması, hatta ve hatta ihanet kapsamına alınarak hakkında işlem yapılması en önemli arzularımızdan birisidir. Biz biliriz ve inanırız ki, ne cihette olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde aynı gemide bulunan insanlarız. Gemi su aldığında hepimiz yara alacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Erdem hakkında suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN