Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li vekili iddiasını rapor çürüttü

Adana milletvekili Meral Daniş Beştaş, twitter hesabı üzerinden, Davut Özer’in polis kurşunuyla öldüğünü belirten bir haber paylaşarak “Hendek bahanesine hala inanan var mı? Tarsus'ta hendek mi var ? Gerçek şu: Devlet halkı ve çocukları öldürüyor..” açıklaması yaptı. Olayda Davut Özer'i yaralayan türdeki silahların (av tüfeği) polis envanterinde bulunmayıp sadece göstericilerce kullanılmasının dışında "polisin gösterici kitleye ateş açması" türünden bir tanıklığa da rastlanılmıyor.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 17:52 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 18:03
HDP'li vekili iddiasını rapor çürüttü
'in Tarsus İlçesi'nde, Güneydoğu illerinde uygulanan sokağa çıkma yasağını protesto etmek isteyen gurubun gösterisinde, kimi kaynaklarda yaşı 13 olarak verilen 15 yaşındaki Davut Özer, ateşli silahla vuruldu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay üzerine Adana milletvekili Meral Daniş Beştaş, twitter hesabı üzerinden, Davut Özer'in polis kurşunuyla öldüğünü belirten bir haber paylaşarak "Hendek bahanesine hala inanan var mı? Tarsus'ta hendek mi var ? Gerçek şu: Devlet halkı ve çocukları öldürüyor.." açıklaması yaptı.

Tarsus, Fahrettinpaşa Mahallesi Cemal Gürsel Caddesi'nde meydana gelen olayda polis, eylemin izinsiz olduğunu söyleyip, gruba dağılmaları yönünde uyarıda bulunduysa da grup dağılmayarak, polise karşı molotof kokteyli, el yapımı patlayıcı, silah ve av tüfekleriyle karşılık verdi. Grubun olay sırasında açtığı ateş ve kullandığı el yapımı patlayıcılarla, bölgedeki Fahrettin Paşa İlkokulunda da yangın çıktı ve okul binası ağır hasar gördü. Davut Özer, bu olaylar sırasında karnından vurularak yaralandı ve hastanede hayatını kaybetti. Emniyet, yaptığı açıklamada Davut Özer'in "dom dom kurşunu" olarak tabir edilen ve av tüfeğinden ateşlenen bir mühimmatla yaralandığını açıkladı, faillerin yakalanması ile ilgili araştırma yapılacağını da ayrıca vurguladı.

İDDİA GERÇEKLE UYUŞMUYOR

Davut Özer'in ölümüyle ilgili Meral Danış Beştaş'ın yaptığı açıklama, hem yukarıda anlatılan olay örgüsünde görülebileceği ve hem de TR24 haber sitesinde belirtildiği gibi, göstericilerin silah ve av tüfekleriyle polise karşılık verdiği bilgisi yüzünden gerçekle uyuşmuyor.

Olayda Davut Özer'i yaralayan türdeki silahların (av tüfeği) polis envanterinde bulunmayıp sadece göstericilerce kullanılmasının dışında "polisin gösterici kitleye ateş açması" türünden bir tanıklığa da rastlanılmıyor.

Tüm bu bilgiler ışığında, Meral Danış Beştaş'ın, göstericilerin silahlı olmasını yok sayarak Davut Özer'in devlet tarafından öldürüldüğü iddiası tümüyle gerçek dışı görünüyor.

Kaynak: Gununyalanlari.com

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li vekili iddiasını rapor çürüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN