Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Terör mağdurları sahipsiz değil'

Giriş Tarihi: 23.12.2015
'Terör mağdurları sahipsiz değil'

Başbakan Davutoğlu: Terörden mağdur olanların zararlarını karşılayacağız. İnsanlarımızı evsiz, barksız, yurtsuz, okulsuz bırakmayız. Esnafın vergi ve sigorta ödemelerini erteledik

Başbakan Ahmet Davutoğlu Meclis'te AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

ARABASINI YAKTILAR: Şırnak Kadın Kolları Başkanımız Hatice Hanım'ın iki gün önce arabasını yaktılar, ailesinin evine saldırdılar. Gece aradım, "Hatice hanım yanınızdayız, sizinle birlikteyiz." O yiğit Kürt kadını dedi ki, "Başbakanım bunlar ne yaparsa yapsın biz al bayrağımızın kutsiyetini korumaya devam edeceğiz."

SUR'DAKİ TERÖR OPERASYONU

VERGİ BORÇLARI:
Evlerini terk eden vatandaşlarımız, dükkanlarını açamayan esnafımız, okullarına gidemeyen öğretmen ve öğrencilerimiz müsterih olsunlar. Mağdur olan vatandaşlarımızın zararlarını karşılayacağız. Bayrağımızın dalgalandığı hiçbir yerde insanlarımızı evsiz, barksız, yurtsuz, okulsuz bırakmayız. Esnaf kardeşlerimizin mağduriyetleri giderilecek. 1 Aralık 2015-29 Şubat 2016 arasına denk gelen 3 aylık süredeki vergi beyannameleri ile sigorta bildirgelerini 31 Mayıs 2016'ya erteledik. Vatandaşlarımız beyan ettikleri vergi ve sigorta primlerini 31 Ağustos 2016'ya kadar ödeyecekler. Ayrıca, yeniden yapılandırma kanunundan yararlanan sigorta mükelleflerimizin bu kanun kapsamında yapacakları taksit ödemelerini de 31 Ağustos 2016'ya kadar erteledik.

ÖĞRENCİLER: Öğretmenlerimiz bize mesaj göndererek, "Göreve hazır olduklarını" ifade etti. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin can güvenliği ve sağlıklı bir ortamda eğitim-öğretim imkanları temin edildikten sonra, hiçbir mağduriyet yaşatmadan eğitim süreci başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığımız eksiklikleri tamamlamak üzere, hafta sonları ve gerekirse sömestr tatilinde yoğunlaştırılmış programı izlemek üzere gerekli tedbirleri aldı.

NEDEN SURİYE'DESİN?: Sizin Suriye'deki mevcudiyetinizin temeli nedir? İster Rusya olsun, ister başka cani bir ülke olsun kim Suriye halkını bombalarsa onun karşısındayız, karşısında olacağız. Suriye toprakları Rusya'nın emperyal hedeflerinin parçası değildir. Bu saldırılarda sivillerin gözetilmediği açıktır. Rusya Suriye'ye DAEŞ ile mücadele kisvesi adı atlında girdi. Muhaliflerin güç kaybettiği yerlerde DAEŞ daha da güçlendi.

SAYGILIYIZ: (Başika Kampı) Irak'ta bulanan askerlerimiz, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı içinde faaliyet göstermektedirler. Teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz.

POZİSYONUMUZ AYNI: Türkiye İsrail'e ilk özür dileten devlet olmanın onurunu yaşamıştır. Biz, kimseye taviz vermedik, vermeyiz. Diğer şartların yerine getirilmesi için görüşmeler olumlu seyir izlemekle birlikte henüz olumlu sonuç ortaya çıkmış değil. Bizim pozisyonumuz başta neyse bugün odur, yarın da o olacaktır.

RÜYAMIZDA BİLE GAZZE'Yİ UNUTMAYIZ: Gazze'deki ve diğer kardeşlerimize de desteğimiz sürecek. Filistin halkıyla dostluğumuzu, kardeşliğimizi hiç kimse sorgulayamaz, kimsenin haddi değil. Biz gece rüyalarımızda bile Kudüs'ü, Gazze'yi, Mescid-i Aksa'yı unutmayız. Filistin ve Gazze'yi üzecek hiçbir adımı atmayız ama onların yararına da olacak hiçbir adımı kim ne derse desin atmaktan vazgeçmeyiz.

"Moskova'ya neden şimdi gidiyor"

"Bunlar (HDP lideri Selahattin Demirtaş) herhalde yarın (bugün) Moskova'ya gidecek. Neden iki ay önce, bir sene önce gitmediler, neden bu milletin hava sahasını ihlal ettikleri için kriz yaşadığımız bir ülkeye neden tam da bu zamanda gidiyorlar? Bunlar milletle beraber hareket etmektense Türkiye ile kimin derdi varsa onlarla işbirliği yapmayı kendilerine ahlak edinmişler. Millete ihanet eden bir yapı var karşımızda. CHP'li bir milletvekili (Eren Erdem) sarin gazı iddiasını ortaya attı. Kılıçdaroğlu, CHP'li bir vekil Türkiye'yi bu şekilde suçlarsa 'Senin bu partide yerin yok' diyebilirdi. Ama diyemedi. İnsafsızca ortaya atılan yalanı milletimiz görüyor. Kaç gün geçti parti yönetimi parmağını bile kıpırdatmadı."

"Sancar'ı ve Güler'i üzdüler"

"Sosyal medyada, kimi köşelerde, ekranlarda milletimize Nobel sevincini yaşamayı çok gören kimi nadanlar hem bizi hem Aziz Sancar'ı üzdü. Aziz hocamızı dar dünya görüşlerine sığdıramayanların sergiledikleri tahammülsüz tutum ibretlik. Aynı tutumu birkaç gün önce de duayen fotoğrafçı Ara Güler dostumuza karşı sergilediler. Ara Güler, Cumhurbaşkanımızın fotoğraflarını çekti diye adeta linç edilmeye kalkıldı."

Muhalefetten randevu talep etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi parti liderlerinden 30 Aralık'ta görüşmek için randevu talebinde bulundu. Davutoğlu liderlerle yeni anayasa başta olmak üzere bütçe, reformlar ve iç tüzük konularını müzakere edecek. Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun, 30 Aralık Çarşamba günü muhalefet partisi liderlerinden randevu talep ettiği belirtildi. Görüşmelerin aynı günde yapılmasının planlandığı ancak henüz programın netlik kazanmadığı kaydedildi. Davutoğlu'nun, milletin temsilcisi milletvekillerinin yapacağı Anayasa'da, Meclis'te grubu bulunan tüm siyasi aktörlerle görüşmek gerektiğini her defasında ifade ettiği ve bu doğrultuda 2016 yılına girmeden bu görüşmeleri gerçekleştirmek istediği vurgulandı. Başbakan Davutoğlu'nun randevu talebine olumlu yanıt veren ilk lider CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de bugün yanıt vermesi, cevabının da olumlu yönde olması bekleniyor. HDP kanadından ise konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

TERÖRE ÖFKE YAĞDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Terör mağdurları sahipsiz değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN