Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin hedefinde eğitim var

Şırnak merkezde ler, bazen leri tehdit ederek bazen de larda ders işlenmesine engel olmaya çalışarak gençlerin öğrenimine darbe vurmayı amaçlıyor.Bahçelievler Mahallesi'ndeki Bahçelievler Anaokulu'nun bahçesine el yapımı patlayıcı bırakan ve çocukların arasından güvenlik güçlerine ateş açan teröristler ne kadar acımasız olduklarını ortaya koyuyor.

Giriş Tarihi: 23.12.2015 11:45 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 11:53
Teröristlerin hedefinde eğitim var

Kentteki bir un girişine bölücü terör örgütünün şehir yapılanması üyelerince asılan yazı ise lerin gençlerin eğitim almasının karşısındaki bakışını gösteriyor. Okulun girişine "Bu okul YDG-H tarafından kapatılmıştır. Açıldığı takdirde gereken ne ise yapılacaktır. Açıldığı takdirde müdahale edilecektir" yazısını asan teröristler, gençlerin eğitim almasını istemiyor. Söz konusu okulda eğitime devam edilirken teröristlerce asılan yazı güvenlik güçlerince kaldırıldı.

MEVZİ YAPTILAR

Teröristler, operasyonların sürdüğü Cizre ve Silopi'de ise bazı okulları karargah olarak kullanıyor.Sokağa çıkma yasağının bulunduğu bu ilçelerde okulları kendilerine mevzi yapan bölücü terör örgütü üyeleri, okullara zarar vermekten çekinmiyor. Silopi'de 23 Nisan İlkokulunu karargah ve mühimmat deposu olarak kullanan teröristler buradan güvenlik güçlerine havan ve roket atışlarında bulunmuş, operasyonun ardından teröristler okuldan kaçmıştı. Yine aynı ilçede Cumhuriyet İlkokulunun çatısı ise terör örgütü mensuplarınca ateşe verilmişti. Gazi Paşa İlkokulunu da mevzi olarak kullanan teröristler, buralardan güvenlik güçlerine saldırmıştı.

ROKET ATTILAR

Operasyonların devam ettiği Cizre'de de okullar terör örgütü üyelerince hedef tahtasında tutuluyor.Ahmet El Cezire İlköğretim Okulu ile Atatürk Anadolu Lisesi ek binasına operasyonların başladığı tarihten itibaren defalarca roket atan teröristler, söz konusu binalarda büyük hasara neden oldu. Bölücü terör örgütü üyeleri Menderes İlköğretim Okulunu iki defa ateşe vererek okulda büyük çaplı zarara sebebiyet verdi.

ÖZELLİKLE HEDEF ALDILAR

Yetkililer, teröristlerin okulları özellikle seçtiğini vurguluyor. Bölücü terör örgütü üyelerinin, gençlerin eğitim almasını engelleyemeye çalıştığını ifade eden yetkililer, eğitimli bireyleri kandırmanın zor olduğunu teröristlerin de bildiğini belirtiyor. Yetkililer, il merkezinde lerin çalışmalarını fedakarca sürdürdüğünü de kaydediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerin hedefinde eğitim var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN