Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ye karşı birleştiler!

ve 'ye karşı hava savunma sistemlerini birleştirdi

Giriş Tarihi: 23.12.2015 20:12 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 23:56
Türkiye'ye karşı birleştiler!

Eski Kara Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Aleksandr Luzan, Rusya ve 'ın Kafkasya'da 'nin Su-24 uçağını vurmasının ardından hava sınırlarını güçlendirme sebebiyle hava savunma sistemlerini birleştirdiklerini açıkladı.

BUNLARI SADECE RUSYA'DA GÖREBİLİRSİNİZ!

23 Aralık'ta Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Ermenistan Savunma Bakanı Seyran Oganyan Kafkasya bölgesinde Ortak kurmaya ilişkin sözleşmeyi imzaladı. Luzan Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamalarda, "Bana göre, bu karar Türkiye'de yaşanan olaylarla ilgili. Bugün havacılık askeri alanda en önemli rolü oynuyor. Türkiye NATO üyesi ve Türkiye topraklarında sadece kendi uçakları yer almıyor, hava üslerini ABD Hava Kuvvetleri de kullanıyor.

RUS AJAN MODELLİĞE SOYUNDU!

Hava sınırını güçlendirecek daha ciddi sistem gerek bunun için de güçleri birleştirmek gerekiyor" dedi. Rusya - Ermenistan Ortak Hava Savunma Sistemi'nin kurulmasının iki ülkenin coğrafi konumu sebebiyle zorlaştığını belirten Luzan, "İki ülkenin ortasında Gürcistan yer alıyor. Fakat hava savunma sisteminin ortak yönetimi bile bir başarıdır. Ayrıca Ermenistan'da bizim askeri üssümüz bulunuyor. Onu da diğer ülkelerin uçaklarından korumamız gerek" dedi. Luzan, Moskova ve Erivan'ın ortak hava savunma sistemi kurmasının BDT ülkelerinin ortak hava savunma sistemini kurmak için bir adım olduğunu belirtti. Rusya şu anda Kırgızistan ve Tacikistan ile ortak hava savunma sistemi kurma konusu üzerinde çalışıyor. Kazakistan ile hava savunma sistemi kurmaya ilişkin sözleşme 2013 yılında imzalandı. Aynı şekilde Rusya ile Belarus da bu konu da birleştiğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye karşı birleştiler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN