Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üşüyen çocuğa asker şefkati

Giriş Tarihi: 23.12.2015 17:34 Güncelleme Tarihi: 23.12.2015 17:42
Üşüyen çocuğa asker şefkati

Silopi'de tabur komutanının, üşüdüğünü söyleyen bir çocuğun ellerini nefesiyle ısıtması fotoğraf karesine yansıdı. O esnada tahliyesi sağlanan halkın üzerine doğru teröristler tarafından 2 adet roket ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. JÖH'ler ateşin geldiği istikamete anında karşılık vererek ivedi bir şekilde emniyetli bölgeye halkın tahliyesi sağlandı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde vatandaşların başka bir bölgeye tahliyesi sırasında operasyonlarda görevli bir Tabur Komutanı ile bir çocuk arasında ilginç görüntüler yaşandı. Çocuğun Tabur Komutanı'na yanına yaklaşarak üşüdüğünü söylemesi üzerine Tabur Komutanı, çocuğu nefesiyle ısıtmaya başladı ve ellerini ovuşturdu. Öte yandan tahliye sırasında bölgeyi terk etmek isteyen vatandaşlara, PKK'lı teröristler tarafından roket atar ve uzun namlulu silahlarla üzerlerine ateş açıldığı belirtildi.

SUR'DAKİ TERÖR OPERASYONU


Silopi ilçesinde 59. cadde civarındaki vatandaşların 57. Cadde'ye tahliyesi esnasında bir çocuk, Tabur komutanının yanına yaklaşarak üşüdüğünü söyledi. Bunun üzerine Tabur Komutanı çocuğun ellerini tutarak, nefesiyle ısıtmaya başladı ve ve ellerini ovuşturdu.

Tabur Komutanı çocuğa daha sonra çikolata ve bisküvi verdi. Öte yandan tahliye sırasında bölgeyi terk etmek isteyen vatandaşlara, PKK'lı teröristler tarafından roket atar ve uzun namlulu silahlarla üzerlerine ateş açıldı.Jandarma Özel Harekat Timi ateşin geldiği istikamete anında karşılık vererek vatandaşların tahliyesini başarılı bir şekilde sağladı. Güvenlik güçleri tarafından korumaya alınan vatandaşların Kapalı Spor Salonuna yerleştirildiğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üşüyen çocuğa asker şefkati
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN