'Biz yapma, onlar yıkma çabasında'

Başbakan Davutoğlu: Biz bölgeyi mamur etmenin gayreti içindeyken onlar imha etmenin, yakıp yıkmanın çabasında. Güya bölge halkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya vatandaşı yerinden yurdundan ediyor

Giriş Tarihi: 24.12.2015
'Biz yapma, onlar yıkma çabasında'
Başbakan Ahmet Davutoğlu Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan 175 dev eserin açılış törenine katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara ilişkin şunları söyledi:

YIKMANIN ÇABASINDA: Fitne odakları ve terör örgütü bakın neler yapıyor. Bizim yaptığımız o yatırımlara, baraj inşaatlarına, kamu araçlarına, camilerimize, okullarımıza saldırıyor. Çünkü biliyor ki Türkiye'nin tüm bölgeleri kalkınırsa kendilerine malzeme bulamayacak. Onları piyon gibi kullanan dış mihraklar biliyor ki, Doğu Anadolu kalkınırsa onların sömürme imkanı olmayacak. Barikatlardan, hendeklerden medet umanların sergiledikleri vandalizmi hep beraber görüyoruz. Elbette hak ettikleri cevabı alıyorlar, alacaklar. Biz bölgeyi mamur etmenin çabası içindeyken, havalimanlarını yapma gayreti içindeyken onlar imha etmenin, yakıp yıkmanın çabası içinde. GAP kapsamındaki bütün ilçelerin içme suyu sıkıntılarını çözdük. Oradaki belediyelerin nasıl yıkıcı olduğunu, halkı nasıl zora soktuğunu görüyorsunuz. Güya bölgenin halkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkıya sadece yakıyor, yıkıyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden yurdundan ediyor. Ne cami dinliyor, ne hastane ne ambulans. Adeta öldürmenin hissiyle hareket ediyorlar. Bölgenin geri kalması için ellerinden geleni yapıyorlar.
TÜRKİYE'Yİ SUÇLUYORLAR: Biz burada bu konuşmayı yaparken Türkiye'yi, bütün bir 78 milyonu, ülkemizi tehdit eden bir ülkenin başkentinde Türkiye'yi suçlama cesaretini gösterebiliyorlar. Bizim için millet yek pare bir yürektir, yek pare bir yumruk, hiç birisinin diğerinden bir ayrımı yoktur. Biz bütün bu terör örgütlerine ve arkasındaki dış mihraklara rağmen ülkemizi birlik dirlik ev kardeşlik içinde kalkındırmaya devam edeceğim. 7 Haziran'dan sonra yaşananlar bazı pusuların görülmesi açısından ibretliktir.
RANDEVU İSTEDİM: Muhalefet liderleriyle görüşmeler için randevu istedim. Ümit ederim ki onlardan da aynı muameleyi görür, bu ülkenin menfaatini her şeyin üstünde tuttuğumuz bir dönem başlar. Biz başkaları gibi kuru bir milliyetçilik, cumhuriyetçilik yapmıyoruz. Hamaset değil, iş üretiyoruz, eser üretiyoruz. Başkaları gibi siyaseti laftan, hakaretten ibaret görmüyoruz. vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 11'inci Çalışma Meclisi Toplantısı'na da katılarak bir konuşma yapan Davutoğlu, toplumsal barışın önüne hendek kazanların o hendeklere kendilerinin düşeceğini belirterek "Emin olun ki bu puslu hava dağılacak" dedi. İş dünyasına da seslenen Davutoğlu, "Temel ve milli meselelerde güç birliği içinde olduğumuzu bize daha çok hissettirin. Moral ve motivasyon konusunda Türkiye'nin gücüne güç katın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Biz yapma, onlar yıkma çabasında'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN