Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakırlı vatandaş YDG-H'lilerin kimlerden oluştuğunu anlattı

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lıların hendek kazarak güvenlik güçlerine saldırmasından sonra başlayan yoğun çatışmalardan kaçan vatandaşlar HDP'nin hendek siyasetinden rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Al Jazeera'ye konuşan M.C isim evi Sur'da olan bir vatandaş “Eğer bu kadar hendeklere meraklılarsa gelip hendeklere kendileri girsin." sözleriyle HDP'li yöneticileri eleştirdikten sonra YDG-H'liler hakkında şöyle çarpıcı bir tanımda bulunuyor; "Depremde Düzce’ye hırsızlık için gitti. Yıkıntıların altında ölüp şişmiş kadınların kollarını bilezikleri için kestiğini kahvede arkadaşlarına anlatıyordu. Bildiğin hırsız, uğursuz, itin teki. Şimdi sırtında kaleşnikof ve racon kesiyor."

Giriş Tarihi: 24.12.2015 15:40 Güncelleme Tarihi: 24.12.2015 16:05
Diyarbakırlı vatandaş YDG-H'lilerin kimlerden oluştuğunu anlattı

"İNSAN HALKINA VE GERÇEĞİNE BU KDAR MI UZAK OLUR!"


M.C. görüş olarak HDP'ye yakın. Oyunu HDP'ye verdiğini sormadan söylüyor. Bundan sonra HDP'nin oyunu alabilmesi içinse şartları var.


"Eğer bu kadar hendeklere meraklılarsa gelip hendeklere kendileri girsin. Çıktılar hendekleri savundular ve ardından herkes evine geri döndü. Ben dönebiliyor muyum? Hayır. Dışarıda sığıntı gibi yaşıyorum akrabalarımın yanında. Arkadaş, aklı başında bir politika önerin canımı vereyim, ama bu nedir? İnsan halkına ve gerçeğine bu kadar mı uzak olur?"

"DÜZCE'DE CESETTEN BİLEZİK ÇALANLAR..."


M.C, YDG-H içerisinde hırsızlık, uyuşturucu ve fuhuştan sabıkalıların da bulunduğunu öne sürüyor, bütün mahallenin tanıdığı namlı bir hırsızın da şimdi sırtında silahla gezdiğini anlatıyor.

"Bu adam hırsız, mahallede herkes biliyor ki depremde Düzce'ye hırsızlık için gitti. Yıkıntıların altında ölüp şişmiş kadınların kollarını bilezikleri için kestiğini kahvede arkadaşlarına anlatıyordu. Bildiğin hırsız, uğursuz, itin teki. Şimdi sırtında kaleşnikof ve racon kesiyor. Üstelik YDG-H'lilerin başlarından birisi. Sen bu adamı bizim başımıza koyarsan hiç kusura bakma benim sana saygım kalmaz.

"PAKET PAKET YEMEKLERİ VE SİGARALARI GELİYOR..."

Sabah hendeklerde nöbet tutup polisle çatışıyorlar, geceleri evlere girip talan ediyorlar. Üstelik yemekleri, karton karton sigaraları ve paraları geliyor. Çok acı yaşadık şu iki üç ayda çok, ama anlatmama gururum elvermiyor. PKK'nin derhal bu adamları buradan çekmesi lazım, eğer çekmezlerse en çok zararı kendileri görecek."
Kaynak: Al Jazeera / Abdülkadir Konuksever
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakırlı vatandaş YDG-H'lilerin kimlerden oluştuğunu anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN