Haine arka çıkan aynı yolun yolcusu

Giriş Tarihi: 24.12.2015
Haine arka çıkan aynı yolun yolcusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milletvekili Eren Erdem'e sahip çıkan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert çıktı: Milletim bu zata Paralel'in kuklası olmayı nasıl içine sindirebildiğini sorsun. Türkiye böyle siyaset tarzını, siyasetçi profilini hak etmiyor

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MUHTARLARI 17'NCİ KEZ AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 17. Muhtarlar Toplantısı düzenledi. Toplantıyı Cumhurbaşkanlığının kurumsal internet sayfası "www.tccb.gov.tr" üzerinden yapılan yayımla tüm dünya canlı izledi. Erdoğan'ın konuşmadan satırbaşları şöyle:

KARA KUTU ŞOVU: Rusya, sınırımızı ihlal ettiği için düşürülen uçağının kara kutusu üzerinde bir propaganda yürütüyor. Bu işi bir şova dönüştürdü. Sonra kara kutu açıldı ve tahribattan dolayı bilgilerin okunamadığı ifade edildi. Türkiye'nin haklılığı tüm dünyaca kabul edilmişken, zorlama şovları, bunlardan medet umanları daha da mahcup etmenin ötesinde anlam taşımıyor. Rusya, belki kara kutunun içindekileri deşifre edemedi ama, bu olay ülkemizde pek çok şeyi deşifre etti. 100 yıl önce Balkan Harbi'nde "Edirne'ye Enver geleceğine Bulgar girsin" diyen zihniyetin bugünkü temsilcileri, "Erdoğan haklı çıkacağına, Putin haklı çıksın" mantığıyla ortaya döküldü. Eskiden Sovyetler Birliği yanlılarının sırf ideolojik tutumları sebebiyle böyle davrandıklarını sanıyordum. Bugün eski tüfek sosyalistlerin, liberallerin, ulusalcı ve güya milliyetçi birtakım isimlerin Rusya safında yer aldığını görünce asıl gerçeğin farkına vardım. Meğer bunlar şucu veya bucu değil, sadece ve sadece bu ülkenin, bu milletin düşmanıymış.

Haine arka çıkan aynı yolun yolcusu

KARANLIK ADAM: Bunlardan biri de şu anda ana muhalefet partisinin milletvekili (CHP'li Eren Erdem) sıfatını taşıyor. Kendi ülkesinin karşısında İran varsa İran'ın, Rusya varsa Rusya'nın, başka hangi ülke varsa onun yanında yer almanın dışında hiçbir vasfı olmayan bu isme ana muhalefetin genel başkanı da sıkı sıkıya sahip çıkıyor. "Yedirmem" dediği milletvekili "İran ile Türkiye karşı karşıya gelirse İran'ın safında yer alırım" diyen bir haindir. Aynı kişi Gezi olaylarında en başta yer alıyordu. Paralel ihanet çetesine karşı mücadelede de yine karşımızda gördük. Bugün de ülkesinin teröristlere sarin gazı sattığı iftirasını dile getirerek ihanetini katmerleyen bir karanlık adamdır.

CHP'Lİ ERDEM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

MEKTUP YAZIN:
Gırtlağına kadar ihanet çukuruna gömülmüş bu karanlık adamı milletvekili yapan, arkasında duran bir genel başkan bana göre aynı yolun yolcusu. Bu zat, esnaflardan sorunlarını kendisine mektup yazarak bildirmesini talep etmiş. Milletimden bu zata mektup yazmalarını, nasıl bir kaset kumpasıyla CHP'nin başına getirildiğinin yüzüne vurulmasını; terör örgütü mensuplarını nasıl milletvekili adayı yaptığının izahını vermesini; zalim Esad ile nasıl kol kola girebildiğinin hesabını vermeye davet edilmesini; Paralel'in kuklası olmayı nasıl içine sindirebildiğinin sorulmasını; bölücü terör örgütü mensuplarıyla kurduğu arkadaşlığın mahiyetini açıklamaya çağrılmasını istiyorum. Türkiye, böyle bir siyaset tarzını, siyasetçi profilini hak etmiyor.

CHP'DE İKİNCİ EREN ERDEM VAKASI

SUFLE VERENLER:
Rusya ile karşı karşıya geldiğimizde, yanımızda yer almalarından vazgeçtim, susmak yerine karşımızdakilere sufle verenlere hak ettikleri cevabı vereceğiz.

BAŞKANLIK TARTIŞILSIN: Ülkemizde mevcut yönetim sistemi oldukça sorunlu, sıkıntılı, tartışmalı. Bunu 7 Haziran-1 Kasım arasında çok açık gördük. Adeta bürokratik oligarşi seçilmişe tavır koydu. Bu fotoğraftaki çarpıklıkları düzeltebilmek, milletimize daha iyi hizmet verecek bir sistemi kurmak için sürekli yeni anayasa, başkanlık sistemi diyoruz. Milletimiz başkanlık sistemini daha çok tartışsın.

YENİ BİR DÖNEM İNŞA EDİYORUZ


Twitter'dan da terörle mücadeleyle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü terör örgütüyle mücadele sonuna kadar sürdürülecektir. Muhatabımız milletimizin, bölge insanının bizatihi kendisidir. İlçe ve mahallelerimizin terörden temizlenmesinin ardından vatandaşlarımızla el ele vererek yaraları saracak, yeni bir dönem inşa edeceğiz'' ifadelerine yer verdi.

'HİZMETKÂR DEVLET ANLAYIŞINA GEÇTİK'

Sayıştay Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay cüppesi giydi. Erdoğan konuşmasında, "Bu süreçte özellikle hantal, vatandaşına yük olan, buyurgan, kendini patron gören bir devlet yapısından 78 milyona aynı nazarla bakan, hızlı ve etkin hizmet üreten, hizmetkâr devlet anlayışına geçtik.'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkesini çalışmalarımızın odağına yerleştirdik" dedi.

MUTLAKA YENİ ANAYASA YAPILMALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Meclis Başkanlık Divanı üyelerini kabul etti. CHP ve HDP'li üyelerin katılmadığı görüşmede Erdoğan, yeni anayasa konusunda tüm partilerin millete sözü olduğunu belirterek, şöyle dedi: Herkes yeni anayasa diyor ama nasıl bir anayasa dendiğinde ayrışma oluyor. Meclis anayasa yapamaz konumuna düşmemeli. Mutlaka yeni anayasa yapılmalı. İkincisi ise İçtüzük değişikliği. Mevcut İçtüzük Meclis'i çalıştırmak yerine çalıştırmamaya dönük. Adam bazuka ile Meclis'e giriyor. Bunların önlenmesi lazım. 'Milletvekili aranamaz' deniyor ama silahla Genel Kurul'a girenler var. O nedenle mutlaka İçtüzük de değişmelidir.

ERDOĞAN'DAN NOEL KUTLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hıristiyanlar'ın Noel Yortusu'nu yayımladığı mesajla kutladı: "Ülkemizin, hangi dine, inanca, etnik kökene ve mezhebe mensup olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın geleceklerinden emin olarak, barış, huzur ve güven içinde hayatlarını sürdürdükleri bir coğrafya olması hepimiz için iftihar vesilesidir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haine arka çıkan aynı yolun yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN