Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Davutoğlu'na 'başkanlık sistemiyle gelme' diyemem"

Giriş Tarihi: 25.12.2015
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcilerine, 2015'i değerlendirdiği, 2016'ya bakışını anlattı:
Ana muhalefet partisiyiz. Sayın Davutoğlu'nun ne kadar sorumluğu varsa bizim de sorumluluğumuz var. Uzlaşma kültürümüzü kaybettik. 5 temel sorun alanımız darbe hukuku, dış politika, ekonomi. Eğitim. Kürt sorunu.
Başkanlık sistemi için Türkiye gereksiz kavganın içine itilmemeli. Davutoğlu'na "Nedir başkanlık sisteminden kastettiğiniz" diye soracağım. Davutoğlu'na, "Bu düşünceni açma" diyemem. Bu saygısızlık olur.Yeni anayasa için Anayasa Uzlaşma Komisyonu hayat kazanabilir.
Kürt sorunu için Toplumsal Uzlaşma Komisyonu kurulmalı. Çözümü parlamentoya taşımalıyız.
Demirtaş'ın Moskova ziyareti zamansız. Eşkıya şehre inmiş, silahlanmış. Kimse otonom bölgeler yaratmaya kalkmasın. Siviller zarar görmemeli. PKK kandan beslenen bir örgüt, o ister ki herkes ölsün.
Gülen hareketi ile hiçbir zaman bir araya gelmedik. Geçmişte en çok eleştiren parti biziz. Siz hukuka aykırı olarak, "Benim gibi düşünmedi, onu yok edeceğim" derseniz, mazlumun yanında olan da biziz.
İran'la Türkiye savaşırsa İran'ın yanında yer alırım" sözleri başkasına ait. Eren Erdem katıldığı toplantıda twitlemiş. Erdem, Rus medyasına verdiği mülakatta kimyasal gazla ilgili Batı'yı suçluyor. Neden önlem almadıklarını soruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Davutoğlu'na 'başkanlık sistemiyle gelme' diyemem"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN