Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tam bir rezalet ve tam bir ihanet

Başbakan Davutoğlu, Demirtaş'ın Moskova ziyaretinde sarf ettiği "Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı" sözlerini eleştirdi: Bu millete zıt ne varsa onu yapmaya özel çaba gösteriyorlar. Yurtdışına gidip Türkiye'nin itibarıyla oynamaya çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Tam bir rezalet ve tam bir ihanet

Başbakan Ahmet Davutoğlu KOSGEB'in 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreni'ne katıldı. Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada muhalefet parti liderlerine yüklendi. Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

Tam bir rezalet ve tam bir ihanet

ELİ KANLI ÇETELER: Türkiye'yi terörle meşgul ederek Ortadoğu'da daha rahat at koşturmak isteyenler terör örgütünü yeniden devreye soktular. Bu eli kanlı çeteler bölge halkının sözde hakkını koruduğunu iddia ediyorlar. Biz yeni işyeri açılsın diye uğraşırken onlar yapılanları yerle bir etme çabası içindeler. Genç kardeşlerimizi direniş, başkaldırı adı altında terör çetelerini içine çekmeye çalışanlar, yurtdışında kapı kapı dolaşıp bizi şikayet ediyorlar. Biz yurtdışında bu ülkeyi en iyi şekilde tanıtmaya çalışırken, kimileri de yurt dışına gidip Türkiye'nin itibarıyla oynamaya çalışıyorlar. Bu millete zıt ne varsa onu yapmaya özel çaba gösteriyorlar. Eş Başkanının Rusya'da "Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi yanlıştı" demesi tam bir rezalet ve tam bir ihanettir. Böyle bir süreçte Rus uçakları masum Türkmenleri, Arapları, Kürtleri Azzez'de, Halep'te, İdlip'te, Bayırbucak'ta bombalarken koşa koşa Rusya'ya gidip destek bildirmek bu millete ihanet etmek, açık bir aymazlıktır.
ASLİ GÖREVİMİZ: Bu partiye oy vermiş vatandaşlarımızın o gür seslerini duymak istiyoruz. Nasıl Kobani'deki kardeşlerimize sahip çıkmışsak, oranın kurtarılması için her türlü desteği vermişsek ve bu bizim asli görevimizse Bayır Bucak Türkmenleri için de Rusya'nın zulmüne karşı sesimizi yükseltmek de bizim asli görevimizdir. Kobani'de olay yaşandıktan sonra tüm Türkiye'ye dayanışma çağrısı bulunduktan sonra, Azzaz'da, Halep'te mahallerini yerle bir ederken, masumları katlederken, Moskova'da yan yana gelip Türkiye'yi eleştirmek sadece bu ülkeye değil insanlığa da ihanettir.

AİDİYETİNİZ OLSUN: Bizi eleştirmenizi anladık da, bari başka ülkelere gidip de ülkenizi şikayet etmeyin, bir milli gurur anlayışınız, bu ülkeye, millete aidiyetiniz olsun. Türkiye'nin uluslararası itibarı böyle hezeyanlarla zedelenmez. Biz bu aykırı seslere kulak da asmayız pabuçta bırakmayız.


BÖYLE MİLLETVEKİLİ SİZE YAKIŞIR
"(Eren Erdem'in sözleri) Maalesef, CHP Genel Başkanı ve yönetimi açıkça bu ifadelerini kullanarak, hainlik eden, iftira ederek Türkiye'nin itibarını karalayan bu sözler karşısında yeterli tepkiyi göstermedi. Aksine "Biz bu milletvekilini yedirtmeyiz" dedi Kılıçdaroğlu. Bizim kimsenin milletvekilinin yedirilmesi gibi bir derdimiz yok. Milletvekiliniz hayırlı uğurlu olsun size, böyle milletvekili de size yakışır. Bizim derdimiz Türkiye bir ateş çemberinin içindeyken, Türkiye'yle ne kadar problemli Başkent varsa oralara selam gönderen, selam çakan dış mihraklı kişilerle irtibatlı kişilerledir bizim mücadelemiz. Bu sözlere karşı bir işlemde de bulunmadılar, demek ki onlar da aynı fikirdeler."

'DOSTLUĞUMUZ KIYAMETE KADAR'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mahil Ünal'la birlikte, "Ertuğrul 1890" filminin İstanbul'daki galasına katıldı. Davutoğlu, "Türk-Japon dostluğu, nesilden nesile, kıyamete kadar yaşayacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tam bir rezalet ve tam bir ihanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN