Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul Özkök'ten Demirtaş'a: Hayal kırıklığına uğrattın

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, seçimlerden önce propagandasını yaptığı Selahattin Demirtaş'ın Kürdistan açıklamalarını "Sana hain demiyoruz ama bizi hayal kırıklığına uğrattın" sözleriyle eleştirdi.

Giriş Tarihi: 27.12.2015 15:46
Ertuğrul Özkök'ten Demirtaş'a: Hayal kırıklığına uğrattın
Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Kürtler artık kendi coğrafyasında siyasi irade olacaktır. Gelecek yüzyılda Kürdistan statüsü olacak. Belki federal devletleri, belki bağımsız devletleri olacak" sözlerine tepki gösterdi.

"Bizi hayal kırıklığına uğrattın" diyen Özkök, "Sana 'Hain' demiyoruz... Ama bil ki ihanete uğradık..." ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Özkök'ün yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde;

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTIN

"7 Haziran'dan sonra ne yazmıştım? "İnşallah bizi hayal kırıklığına uğratmazsın" Uğrattın kardeşim. Hem de fena halde hayal kırıklığına uğrattın...

HANİ TÜRKİYE'NİN PARTİSİ OLACAKTIN

Bize dedin ki, "Ben Türkiye'nin partisi olacağım..." Şimdi "Devlet kuracağız" diyorsun... Hani nerede kaldı o söz... Fena aldattın bizi... Fena yaktın içimizi...

BİZ İHANETE UĞRADIK

Zorda bıraktın sana güvenip oy veren milyonları... Umutlanmıştık... İnanmıştık... Sana "Hain" demiyoruz... Ama bil ki ihanete uğradık... İnanmıştık çünkü... İnanmıştık Türkiye'nin partisi olduğuna..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul Özkök'ten Demirtaş'a: Hayal kırıklığına uğrattın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN