Bu illeti bu topraklardan mutlaka temizleyeceğiz

Terör operasyonlarında sivillere zarar vermemek için, kılı kırk yaran bir dikkatle çalışıldığını vurgulayan Başbakan Davutoğlu: Bu illeti bu topraklardan mutlaka temizleyeceğiz. Hiçbir vatandaşımızı terörün insafsızlığına terk etmeyeceğiz

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Bu illeti bu topraklardan mutlaka temizleyeceğiz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, terörle mücadeleden asla taviz verilmeyeceğini belirterek, "Bu illeti bu topraklardan mutlaka temizleyeceğiz. Sivillere zarar gelmemesi için kılı kırk yaran bir dikkatle hareket ediyoruz. Hiçbir vatandaşımızı terörün, şiddetin insafsızlığına terk etmeyeceğiz" dedi. Davutoğlu, televizyonlardan yayınlanan Yeni Türkiye Yolunda konuşmasında şu mesajları verdi:

ANAYASA ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR:
Önümüzdeki 4 yılda milletimize söz verdiğimiz her konuda adımları atacağız. Türkiye darbe dönemi imalatı anayasayla yönetilmenin ayıbını daha fazla taşıyamaz. Bu anayasa, bizim için, demokrasimiz için kocaman bir ayıptır. İnşallah yeni anayasayı en geniş mutabakatla hayata geçireceğiz. 30 Aralık ve 4 Ocak'ta CHP ve MHP genel başkanlarıyla bir araya geleceğiz. İnanıyorum ki bu görüşmelerden Türkiye için hayırlı neticeler alacağız.

"Bu illeti bu topraklardan temizleyeceğiz"

KİRLİ HESAP İÇİNDELER:
Terör örgütü Doğu ve Güneydoğu'daki bazı ilçelerde vatandaşlarımızın hayatını hiçe sayarak saldırılar gerçekleştiriyor, hendekler kazıyor, barikatlar kuruyor, camileri, okulları yakıyor, sivilleri kendine kalkan yapıyor. Terör örgütü, güvenlik güçlerimizle vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmeyi hedefleyen kirli hesaplar içindedir. Terörle mücadeleden asla taviz vermeyecek ve bu illeti bu topraklardan mutlaka temizleyeceğiz.

POLİSE ATEŞ EDEN PKK'LI BÖYLE VURULDU

HİÇBİR VATANDAŞIMIZI TERK ETMEYECEĞİZ:
Terörle yürüttüğümüz mücadelede sivillere zarar gelmemesi için kılı kırk yaran bir dikkatle hareket ediyoruz. Evlerini terk eden vatandaşlarımız, dükkânlarını açamayan esnafımız, okullara gidemeyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Hiçbir vatandaşımızı terörün, şiddetin kucağına, insafsızlığına terk etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümetimiz daima yanlarındadır. Mağduriyetlerinin giderilmesi için her türlü tedbiri aldık-alıyoruz. Esnaf kardeşlerimizin kayıpları ve mağduriyetleri giderilecek. Milli Eğitim Bakanlığımız bu süreçte yaşanabilecek eksiklikleri tamamlamak üzere hafta sonları ve gerekirse sömestr tatilinde yoğunlaştırmış bir program izlemek üzere gerekli bütün tedbirleri aldı.

ŞIRNAK VE CİZRE'DE 122 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

AB'YE VİZESİZ GİRECEĞİZ:
Hükümet olarak önümüzdeki dönemde AB müktesebatına uyum sürecini hızlandırmakta kararlıyız. Vize ve pek çok alanda hızlı gelişmeler bekliyoruz. En geç Ekim 2016'ya kadar Schengen bölgesine vizesiz seyahat olacak. AB Zirvesi'nde Suriyeli kardeşlerimiz için de önemli kazanımlar elde ettik. AB ülkeleri Türkiye'de acil ve sürekli insani yardım sağlayacak.

ETRAFIMIZ ATEŞ ÇEMBERİ:
Bölgemizde birçok sıkıntı yaşanıyor ve çevremizde birçok çatışma alanı var. Etrafımız ateş çemberiyle çevrili. Bu Biz tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız, bölgemizde sadece barış istiyoruz.

SİVİLLER HEDEF ALINIYOR:
Rusya'nın alana girmesiyle sivil ölümlerde de kayda değer artış yaşandı. Bu sayı son haftalarda 600'ün üzerine ulaştı ve daha da yüksek rakamlara doğru her gün artıyor. Bu bilançodan 150'den fazlasının çocuk olduğunu tüm dünyanın bilmesini istiyoruz. Rusya'nın siviller ve ılımlı muhalifleri hedef almaktan bir an önce vazgeçmesi gerekiyor.

MUSUL'A DESTEK SÜRECEK:
Irak Merkezi Hükümeti ve Silahlı Kuvvetleri DEAŞ saldırıları karşısında maalesef etkin tedbirler alamıyor. Irak makamlarının talepleri doğrultusunda, gerek Peşmerge, gerekse Musullu yerel gönüllülere eğitim ve donanım desteği sağlıyoruz. Bu desteğimiz, Musul kurtarılıncaya kadar devam edecektir. Bu amaçla gönderdiğimiz eğitim birliğinin güvenliği için asker mühimmatta yeniden tanzim de dâhil olmak üzere her türlü tedbiri almak durumundayız.

BÜYÜME SEVİNDİRDİ:
Bu yıl beklentilerin üzerinde bir performansla ekonomi ikinci çeyrekte yüzde 3.8, üçüncü çeyrekte yüzde 4 büyüyerek en hızlı büyüyen ülkeler arasında yerini aldı. Sanayi üretimi önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4.6'lık artışla 2005'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Arındırılmamış verilere göre ise sanayi üretiminde yıllık artış yüzde 14.7 oldu.

DAEŞ'LE MÜCADELE BAHANE

Birçok ülke yaşanan bu kargaşayı artıracak şekilde bölgeye müdahil olmaya çalışıyor. Geçen ay mükerrer uyarılarımıza rağmen Suriye sınırımızı ihlal eden uçağın düşürülmesi üzerine Rusya'yla yaşadığımız gerilim bu sorunlara yeni bir boyut ekledi. Suriye'deki bütün tarafların orada bulunmak için ileri sürdükleri gerekçe DAEŞ'tir. Ancak DAEŞ'le mücadeleyi aşan müdahalelerdir. Rusya'nın son zamanlarda yaptığı 4 bin198 uçaktan sortiden sadece 191'i DAEŞ mevzilerine yönelik saldırılar olmuştur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu illeti bu topraklardan mutlaka temizleyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN