Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: "İki ülke arasında yüksek düzeyli işbirliği konseyi kurulacak"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye ile Sırbistan arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi kurulmasına karar verdiklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 28.12.2015 23:20 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 03:41
Davutoğlu: İki ülke arasında yüksek düzeyli işbirliği konseyi kurulacak

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Türkiye-Sırbistan İş Forumunda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, iki ülke ilişkilerinin sağlam bir temelde ilerlediğini söyledi. Sırbistan'ın ikinci büyük turizm müşterisinin Türkiye olduğunu ama bu sayının artması gerektiğini belirten Davutoğlu, hızlı treni Sofya ve Selanik üzerinden Belgrad'a ulaştırmak istediklerini de kaydetti.

İş adamlarına seslenen ve iki ülke başbakanının da arkalarında olduğunu ifade eden Davutoğlu, Türkiye ile Sırbistan arasındaki dostluğun Balkan barışının omurgası olarak ele alınmasını istedi. Davutoğlu, "Siyasiler ne kadar çok karar alırlarsa alsınlar, eğer iş adamları bu iradeyi hayata yansıtmazsa bu kararlar kağıt üzerinde kalır. Sizlerin Türkiye ile Sırbistan'ın önünü açmasını bekliyoruz. Daha etkin bir ulaşım, daha çok ticaret ve enerji işbirliğine gidelim diye konuştu.

YÜKSEK DÜZEYLİ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ KURULUYOR

Sırp mevkidaşıyla Türkiye ile Sırbistan arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi kurulmasına karar verdiklerini açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu kapsamda iki başbakanın eş başkanlığında bakanların katılımıyla hükümetler arası toplantı yapacaklarını söyledi. Başbakan, "Bugün aldığımız kararla önemli tüm bakanlıklarımızın katılacağı böyle bir mekanizmayı başlatıyoruz dedi.

Davutoğlu: "İki ülke arasında yüksek düzeyli işbirliği konseyi kurulacak"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: "İki ülke arasında yüksek düzeyli işbirliği konseyi kurulacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN