Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu fantezilerin bir karşılığı yok'

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın: Ayrılma, bölünme, özyönetim, kanton gibi fantezilerin demokratik olgunluk içinde hareket eden toplumlarda bir karşılığı yok

Giriş Tarihi: 29.12.2015
'Bu fantezilerin bir karşılığı yok'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi:
Ayrılma, bölünme, öz yönetim, kanton yönetim vesaire gibi fantezilerin de demokratik olgunluk içinde hareket eden toplumlarda bir karşılığının olmadığını ifade etmek isteriz. Başkalarının ölümü üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanların sonu bellidir. Terör örgütün yaptığı cinayetler ortadayken bunları adeta aklamaya çalışan, terörü, şiddeti güzel göstermeye, şirin göstermeye çalışanların abesle iştigal ettikleri ortadadır.

SEN KİMİN İÇİN SAVAŞIYORSUN?

Türkiye topraklarının mayası bellidir. Daha önce de bu topraklarda bu tür çok operasyon denenmiştir ve bunların hepsi boşa çıkmıştır. Bugün bu fantezileri dile getirenler milletin kendilerine 1 Kasım'da verdiği ya da açtığı siyasi krediyi bu şekilde dağa ipotek ederek, örgütün vesayetinde siyaset yaptığını zannedenler aslında en büyük kötülüğü kendilerine oy veren insanlara yapıyor.
Hamdolsun, vatandaşlarımız artık çok daha özgüvenli hareket ediyor. Terör örgütünün eşkıyalıklarına da boyun eğmiyorlar. Terör belasından eninde sonunda bu ülke kurtulacak. Bu fantezilerini dile getirenler kendilerini nerede bulacaklar, hep birlikte göreceğiz. n (İsrail ile görüşmeler) 3 şart yerine geldiğinde ilişkilerin normalleşmesi için bir zemin oluşacak demektir. Özür dilendi, tazminatla ilgili mesafe alındı. Bir de üçüncü şart var. Gazze ablukasının kaldırılması, hafifletilmesi. Anlaşma imzalansa da imzalanmasa da Türkiye, Filistin halkının kendi devletine kavuşana kadar bu mücadelesinin yanında olmaya devam edecek.

'Bu fantezilerin bir karşılığı yok'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu fantezilerin bir karşılığı yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN