Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fetullahçı medya PKK, DTK ve HDP’nin arkasında!

Özerklik açıklamaları ve PKK terörüne verdiği açık destek nedeniyle HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’a toplumun her kesiminden tepki yükselirken, 1 Kasım seçimlerinden önce HDP-PKK çizgisine destek veren çevreler birer birer örgütü terketti. Seçilmiş siyasi iktidara darbe yaparak ülkeyi kaosa sürüklemeyi amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü ise her şeye rağmen PKK-HDP çizgisine desteğe devam ediyor. Sokakta ücretsiz dağıtılan Meydan Gazetesi yazarı Cafer Solgun ise PKK’nın özyönetim açıklamalarının meşru bir talep olduğunu yazdı. Şahin Alpay ise DTK’nın 14 maddelik bildirisini olumlu bulduğunun altını çizdi.

Giriş Tarihi: 29.12.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 29.12.2015 11:14
Fetullahçı medya PKK, DTK ve HDP’nin arkasında!
Türkiye, Diyarbakır'dan PKK ve HDP'ye yükselen öfkeyi konuşuyor. Özerklik açıklamaları ve PKK terörüne verdiği açık destek nedeniyle HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'a toplumun her kesiminden tepki yükselirken, 1 Kasım seçimlerinden önce HDP-PKK çizgisine destek veren çevreler birer birer örgütü terketti. Seçilmiş siyasi iktidara darbe yaparak ülkeyi kaosa sürüklemeyi amaçlayan Fetullahçı Terör Örgütü ise her şeye rağmen PKK-HDP çizgisine desteğe devam ediyor.
Tüm Türkiye HDP ve PKK'nin Diyarbakır merkezli özerlik ilanını, kazılan hendekleri, kahpece öldürülen şehitlerimizi konuşurken Zaman, Cumhuriyet, Sözcü ve Meydan gazeteleri PKK'yı aklayarak devlete saldırmaya devam ediyor.
HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in açıklamalarına geniş yer ayıran Zaman Gazetesi "Çözüm sürecinde AKP ile bu talepleri konuştuk" diyerek bölgede terör estiren PKK'nın ve şiddete destek çıkan HDP siyasetinin adeta sözcülüğünü üstleniyor.

ZAMAN YAZARI ŞAHİN ALPAY: DTK'NIN ÖZERKLİK BİLDİRİSİ OLUMLU BULUNABİLİR

Zaman Gazetesi yazarı Şahin Alpay ise bugünkü yazısında açık açık DTK'nın özerlik bildirgesini desteklediğini belirtiyor: "DTK bildirgesi, Kürtleri ülkeden zihnen ve kalben uzaklaştırmasından korkulan bugünkü trajik çatışma ortamına rağmen, çözümü Türkiye'nin demokratikleşmesinde ve ülkenin bütünlüğü içinde araması; talep edilen özerkliğin müzakereye ve TBMM'nin onayına bağlı olduğunun belirtilmesi açılarından olumlu bulunabilir… Ülke bütünlüğünün korunmasını, silahların susmasını, barış sürecine dönülmesini isteyen demokratik güçlerin unutmaması gereken husus, HDP ve Demirtaş'ın bu yönde verilecek mücadelenin vazgeçilmez bir unsuru olduğu; Kürt siyasi hareketinin dışında kalan bir HDP ve Demirtaş'ın katkı yapma imkanının kalmayacağı. Umalım ki, Türkiye'nin bütünlüğünü koruma derdindeki herkes HDP'nin dışlandığı bir siyasetin ülkeye bedelinin çok ağır olacağını unutmasın."

CUMHURİYET HALA PKK PROPAGANDASI YAPIYOR!

FETÖ tarafından finanse edilen Cumhuriyet Gazetesi ise "Devlet çok önceden savaş planı yaptı" diyerek yine HDP-PKK terörünü değil devleti suçluyor. Demirtaş'ın "PKK, 'Ben dağda savaşmak istemiyorum. Doğrudan şehirlerde etkili olduğumu, arkamda halk desteği olduğunu dünyanın görmesini istiyorum" demiş oldu" şeklindeki sözlerini manşetine taşıyarak adeta PKK prapagandası yapıyor. PKK şiddetini aklayarak devletin terörle mücadelesini itibarsızlaştırmaya çalışan Cumhuriyet gazetesi, DTK'nın 14 maddelik özerklik ilanına ise övgüler yağdırıyor.

CUMHURİYET YAZARI İNSEL: DTK 14 MADDE İLE İSLAMCI İKTİDARA BAŞKALDIRDI!

DTK'nın 14 maddelik özerklik ilanını demokratik bir talep olarak okurlarına duyuran Cumhuriyet yazarı Ahmet İnsel, Türk askerini şehit eden PKK'lı teröristleri ve ona destek veren DTK ve HDP'yi böyle savunuyor: "DTK kongresinde ilan edilen 14 maddenin bir kısmı aslında Türkiye'nin diğer bölgelerinde yaşayan insanların da üzerlerinde hissettikleri merkezi otoritenin İslamcı-muhafazakâr tahakkümünün kısmen kırılması için talep edebilecekleri öneriler içeriyor. Başka öneriler ise, lider/ örgüt-halk arasında doğrudan kurulduğu iddia edilen ilişki çerçevesinde doğrudan demokrasi görünümlü bir militan yurttaş tahakkümüne kapı açma potansiyeli taşıyor. Bütün bunların tartışılabilir olması demokrasinin olmazsa olmaz gereğidir. "

FETÖ'CÜ MEYDAN GAZETESİ: ÖZYÖNETİM MEŞRU BİR TALEP

Zaman Grubunun sokakta ücretsiz olarak dağıtılan Meydan Gazetesi ise Türkiye'nin terörle mücadelesini 1990'la dönüş olarak yorumlamış ve bu yalanı bir algı operasyonuna dönüştürerek bugünkü gazetesine "Geriye Dön" manşetini atmış. FETÖ'nün en fanatik destekçilerinden Cafer Solgun ise Meydan'da yayınlanan bugünkü yazısında PKK terörünü ve DTK'nın özerklik ilanına destek verirken, "özyönetim" başkaldırısının meşru bir talep olduğunun altını çizmiş:" 'Öz yönetim', meşru bir talep. Yeniden yapılanma tartışmalarında üzerinde ciddiyetle durmaya değer bir öneri. Aslında, ısrarla kapalı kapılar arkasında yürütülüyormuş gibi yapılan çözüm süreci günlerinde gündeme gelmesi ve tartışılması gerekirdi. Olmadı. Yanılmayı çok isterdim ama gördük ki 'süreç' dedikleri, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'başkan' olmak hırsına Kürtleri 'figüran' yapmak imiş. Mevzunun aslına bir türlü gelemediğimiz için konuşamadık, tartışamadık, sorunu Türkiye'nin sorunu olarak gündemleştiremedik, istihbaratçıların elinden çıkartıp Meclis'in gündemi haline getiremedik…

Ve şimdi hendekler, barikatlar, 'sokağa çıkma yasağı' adı altında eskisinden daha kapsamlı bir OHAL uygulamasıyla karşı karşıyayız. AKP 'çözümü' sorunu 'yok etmekte' arıyor. Bu ortamda DTK'nın 'tartışmaya açık' bildirgesi üzerinde maalesef sağlıklı bir tartışma yürütme olanağı yok."

TARAF, SAYFALARININ TAMAMINI PKK PROPAGANDASINA AYIRMIŞ

Kurulduğu günden bu yana FETÖ'nün tetikçiliğini yapan, örgütün tüm kumpaslarında başrolde oynayan Taraf Gazetesi ise bugün sayfalarının neredeyse tamamını PKK propagandasına ayırmış. Kamuoyu desteğini tamamen yitiren HDP'ye ve eli kanlı terör örgütü PKK'ya tam destek veren Gülen'in tetikçisi Taraf, bugün de bölgede yaşanan terör olaylarından devleti sorumlu tutmuş.


Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetullahçı medya PKK, DTK ve HDP’nin arkasında!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN