Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sen kimin için savaşıyorsun?

Cizre'de önceki gün şehit edilen 3 askerden Necati Yenikapı'nın Diyarbakırlı babası "Anam Kürt, babam Kürt, sülalem Kürt. Sen neyin mücadelesini veriyorsun" diyerek teröre lanet okudu

Sen kimin için savaşıyorsun?
Şırnak Cizre'de önceki gün bombalı saldırıda şehit olan 3 askerden İzmir'li şehit Necati Yenikapı'nın Diyarbakır'lı babası Fevzi Yenikapı, teröre lanet okudu. Annesinin, babasının, sülalesinin Kürt olduğunu söyleyen Fevzi Yenikapı, "Üç cümle konuşacağım. Cumhurbaşkanımızın bir lafı var 'terörün dini imanı yok, bayrağı yok.' Yok, yok, yok. Bunların kökü kazınacak. Bitecek işleri. Tek bir devlet, Türkiye Cumhuriyeti var. Bir bayağımız var. Ay yıldız bayrağımız var. Anam kürt, babam Kürt, sülalem Kürt. Sen neyin mücadelesini ediyorsun? Kardeşi kardeşe, şey yapıyorsun. Allah'tan korkun. Hiç mi dininiz imanınız yok? Benim aklım ermiyor, neyin mücadelesini veriyorsunuz ya?" dedi.

PKK'LI TERÖRİSTLER HALKI BÖYLE ZORLA TOPLUYOR

HDP, MECLİS'TEN ÇIKARILSIN

Oğluyla en son iki gün önce konuştuklarını da anlatan Fevzi Yenikapı, "İki gün önce konuştum. Şakalaştık onunla her zamanki gibi. Bana Mardin'de olduğunu söyledi" dedi. Oğulunun doğuda askerlik yapmasından korkup korkmadığına yönelik soruya ise, acılı baba, "Hayır. Aslan gibiydi. Niye korkayım? Neden? Hiçbir şeyden korkmayız. Bizde din iman, vicdan var. Evlilik planı vardı. Askerden gelip hemen nişanlanacaklardı, evleneceklerdi" dedi. Baba Yenikapı, HDP'nin Meclis'ten çıkarılmasını da istedi.

POLİSE ATEŞ EDEN PKK'LI BÖYLE VURULDU

"BUNLAR TÜRKİYE'NİN KANINI EMDİ"

Evinde taziyeleri kabul eden acılı baba, "Anam da Kürt, babam da Kürt. Her şeyin farkındayız. Bunlar Türkiye'nin kanını emdiler. Burası benim ülkem, Bu ülkeyi köpeklere yedirmeyiz. Bu ülkenin tek bayrağı var o da Türk bayrağı. Ne mutlu Türk'üm diyene" dedi.

Şehit babası "Ben de Kürt'üm. Anam Kürt, babam Kürt. Tek bayrağın altında yaşıyoruz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sen kimin için savaşıyorsun?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN