Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör mağdurlarına tam destek

Giriş Tarihi: 29.12.2015
Terör mağdurlarına tam destek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Terör mağdurlarını ev ev tespit ettik. Sosyal yardımda bulunuyoruz" dedi. Sosyal medya üzerinden insanların şahsına yönelik yürütülen kara propagandaya da tepki gösteren Ramazanoğlu söz konusu sahte hesaplarla mücadele için acilen yasal düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

SEN KİMİN İÇİN SAVAŞIYORSUN?

AİLELERE DESTEK:
Terör olaylarının yoğun yaşandığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hangi ailenin nerede olduğunu, nereye gittiğini, hangi ailelerin nelere ihtiyaç duyduğunu ev ev tespit etmiş durumdayız. Günlük ihtiyaçları karşılanıyor ayrıca psiko sosyal destek de sağlıyoruz. Şu anda temel ihtiyaç konusunda hiçbir sıkıntı yok. Herkesin giyeceği, yiyeceği ve yakacağı temin edilmiş durumda.

YATAY ŞEHİRLER KURULACAK: Yaşlıların, çocukların izole binalar yerine hayatın içinde olacağı şehirlerde, mahallelerde yaşamasını sağlayacağız. Hayatın aktığı, insanların göz göze geldiği, tiyatro ve sinemaların bulunduğu 'yatay şehirler' oluşturmak konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yeni bir çalışmayı planlıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağdurlarına tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN