Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'ndan yeni yıl mesajı

Başbakan Davutoğlu, her alanda başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, "Yeni dönemde, medeniyet yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Suni gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 31.12.2015 19:10
Başbakan Davutoğlu'ndan yeni yıl mesajı
Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni yıl dolayısıyla mesaj yayınladı.

Davutoğlu, "Şükürler olsun ki son 12 yılda olduğu gibi 2015 yılında da sosyal politikalardan bölgesel yatırımlara, ekonomiden dış politikaya kadar hemen her alanda başarılı bir yılı geride bıraktık" dedi.

Başbakan Davutoğlu, "Yeni dönemde, medeniyet yürüyüşümüzü, ileri demokrasi ve hukuk atılımlarımızı sürdüreceğiz. Şiarımız adalettir. İlkemiz insan onurunu yükseltmektir. Geçmişin kavgalarına, meselelerine takılıp kalmayacak, suni gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"2002 yılından bu yana devam eden başarılarımızı inşallah yeni anayasa ile taçlandıracağız. Geniş çerçeveli bir uzlaşı anlayışı ve katkılara açık bir çalışma pratiğiyle hazırlayacağımız yeni anayasa, Türkiye'yi tam manasıyla ileri demokrasi normlarına taşıyacak, her vatandaşımızın iftihar edeceği, her vatandaşımızın sahipleneceği bir siyasi sözleşme olacak.

Huzurumuzu, kardeşliğimizi kimse bozamayacak. İçeride ve dışarıda ülkemiz üzerinde operasyon düşünenler Türkiye'yi zaafa uğratamayacak. Türkiye, demokrasi, insan hakları ve kalkınma yolundaki çabasını yeni başarılarla taçlandırdıkça da sadece kendi sınırları içerisinde değil, bölgesinde ve dünyada da bir istikrar ve güç merkezi olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan yeni yıl mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN