Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakkari·’de ‘özel güvenli·k bölgeleri·’ açıklandı

Giriş Tarihi: 31.12.2015 14:01
Hakkari·’de ‘özel güvenli·k bölgeleri·’ açıklandı

Hakkari Valiliği, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde bazı alanların ‘özel güvenlik bölgesi’ olarak ilan edildiğini duyurdu.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri,

ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince; Şemdinli ile Çukurca ilçelerindeki bazı bölgelerin 4 Ocak 2016 günü saat 00.00.01'den 18 Ocak 2016 günü saat 23.59.59'a kadar 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın bu bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari·’de ‘özel güvenli·k bölgeleri·’ açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN