Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"HDP, PKK'nın diline doğru evrildi"

Giriş Tarihi: 31.12.2015
HDP, PKK'nın diline doğru evrildi
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazetelerin ve televizyonların Ankara temsilcilerine önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş özetle şunları söyledi:
Bir elinizde Kalaşnikof, diğer elinizle halay çekemezsiniz. Bir elinizi barışa uzatırken diğer elinizle bomba atamazsınız. Hükümet olarak siz istersiniz, hatta elinde silah olan da ister. Ama millet istemezse hiçbir şey yapamazsınız.
HDP 20 Temmuz'dan sonraki süreçte PKK'nın diline doğru evrildi. "Ben barışı istiyorum ama silahlı mücadeleyi destekliyorum." Bu barışın desteklenmediği anlamına gelir. Kürtler ve Türkler biliyor ki Kürtlerin Türklerden ayrı, Türklerin Kürtlerden ayrı bir geleceği yoktur. Akrabadır, komşudur, iş ortağıdır, okul arkadaşıdır, hayatın her alanında Kürtler ile Türkler beraberdir. Bu böyle sürmeye devam ettiği müddetçe Allah'ın izniyle bu ülkede duygusal kopuş olmaz.

İsrail'in vahşi bir saldırısı sonucu, Mavi Marmara olayından sonra ilişkiler gerginleşmiştir. Tazminat ve Gazze ambargosunun kaldırılması konusunda görüşmeler sürdürülüyor. İsrail'le normalleşmemiz devletler arasındaki ilişkilerin bir gereğidir ama iki meseleyi de hiç unutmayacağız: Mavi Marmara şehitleri ve Filistin davası.

DARBE ANAYASASI ORTADAN KALKACAK

DARGEÇİT'TE 36 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"HDP, PKK'nın diline doğru evrildi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN