Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm tehditli iğrenç bulmacaya soruşturma

Cumhurbaşkanı’na hakareti gelenek haline getiren Sözcü Gazetesi hakkında dün yayınladığı ölüm tehdidi ve hakaret içerikli sözde bulmaca hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 ayrı suçlama kapsamında soruşturma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 2.1.2016 17:25 Güncelleme Tarihi: 2.1.2016 17:38
Ölüm tehditli iğrenç bulmacaya soruşturma
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakareti adet haline getiren Sözcü Gazetesi 1 Ocak 2016 günü manşetinden yayınladığı "2016 Falınız" başlıklı sözde bulmacada Cumhurbaşkanı'nı hem ölümle tehdit etmiş, hem de ağza alınmayacak seviyede hakaretlere yer vermişti. Toplumda infiale sebep olan sözde bulmaca savcıları da harekete geçirdi.

ERDOĞAN'A ALENEN ÖLÜMLE TEHDİT
Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Sözcü Gazetesi'nin 1 Ocak tarihli nüshasında yayınlanan "2016 Falınız" başlıklı manşetten verilen sözde bulmaca ile ilgili resen soruşturma başlattı. Başsavcılık Cumhurbaşkanı'na hakaret, tehdit, suç işlemeye tahrik ve Cumhurbaşkanı'na fiili saldırıya azmettirme suçları kapsamında Sözcü Gazetesi sorumluları hakkında tahkikat başlattı. 2016/12 numarası verilen dosya için bir Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

Ölüm tehditli iğrenç bulmacaya soruşturma

SÖZCÜ'NÜN ALÇAK MANŞETİNE SERT KINAMA SÖZCÜ'DEN ALÇAK İMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm tehditli iğrenç bulmacaya soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN