Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Peygamberin huzurunda Hakk'a yürüdü'

Duayen gazeteci Hasan Karakaya'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra çalışma arkadaşları ve gazeteciler duygu dolu sözler söyl

Giriş Tarihi: 2.1.2016
'Peygamberin huzurunda Hakk'a yürüdü'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Allah rahmet eylesin. Rabbim cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın. Kader planında ne varsa o olacak. Bunun değişmesi mümkün değil. Kendisinin bu umre ve Ravza'daki ziyaret neticesinde inşallah pirupak biçimde Rabbimin huzuruna yürümüş olduğuna inanıyorum. Rabbim ailesine, Akit ailesine, basın dünyamıza sabırlar versin.
Başbakan Ahmet Davutoğlu: En zor zamanlarda düşündüğünü, inandığını cesurca haykıran bir kalemdi. Herkesin sustuğu dönemlerde dahi hiçbir zorluk ve baskı karşısında eğilmeden bükülmeden cesurca yayın çizgisini sürdürdü. Kişiler yaşadıkları gibi vefat ederler. Çok güzel bir hayat geçirdi. Son nefesini de Hz. Peygamberin huzurunda son namazını eda ederek Hakk'a yürüdü.
Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu: 28 yıl beraber çalıştık. Güleç yüzlü, hoş sohbet eden biriydi. Asla asık suratlı olmayan biriydi. Hasan, imanından gelen bir coşkunlukla, davası için sert yazıyordu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da taziye için aradı. "Bizimle alakalı çok yazdı ama gerçekten dürüst bir gazeteciydi" diyerek, hakkını teslim etti.

'EVDE FARKLIYDI'
Oğlu Fatih Karakaya: Sert bir üslubu olduğu söylenen babam, evde yumuşak biriydi. Bir babanın ötesinde koca bir çınar, çok değerli bir insanı kaybettik. Çok ayrı bir insandı. Savunduğu değerler üzerine canını vermeye hazırdı ve bu değerler uğruna canını çok güzel bir yerde verdi.
Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak: Vedasına gıpta ettik.
Gazeteci Mustafa Karaalioğlu: Onunla çok çalışmak istedik. Örnek alınacak çok şey bıraktı bizlere.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Peygamberin huzurunda Hakk'a yürüdü'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN