Yurt Gazetesi'nin yalanı!

Giriş Tarihi: 5.1.2016 17:31 Güncelleme Tarihi: 5.1.2016 17:44
Yurt Gazetesi'nin yalanı!

Yurt Gazetesi’nde bugün "Fatih'te tarihi miras ranta kurban edildi" başlığıyla sürmanşette yayınlanan haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

Yurt Gazetesi'nde Selçuk Arslan tarafından 5 Ocak 2016 tarihinde Fatih Belediyesi hakkında bir haber yapıldı. Haberde tarihi bir miras olarak tanımladıkları Cundi Spor Tesisleri'nin Fatih Belediyesi tarafından rant elde etmek amacıyla yıkıldığı ileri sürüldü.
HALKIN KULLANIMINA AÇILACAK BİR PARK YAPILIYOR!
Ancak konu ile ilgili yapılan araştırmalar söz konusu rant iddialarının doğru olmadığını, yıkılan tesis yerine kamu yararına yeşil alan içeren park yapılacağını ortaya çıkardı. Kadırga Spor Kulübü'nün antreman sahası olarak kullandığı Cundi Spor Tesisleri hazineye ait arazi üzerinde Fatih'in Küçük Ayasofya Mahallesi'nde bulunuyor. Fatih Belediyesi tarafından Cundi Spor Tesisleri'nin bulunduğu alana yönelik bir proje geliştirildiği ve proje kapsamında kamunun kullanıma sunulacak park yapılacağı ifade edildi. Proje kapsamında dinlenme alanları, süs havuzu, ahşap teraslar, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanlarının yer alacağı açıklandı.
RANT İÇİN YIKILDIĞI YALAN!

Buna göre, halkın hizmetine sunulacak yeşil alan ve parktan herhangi bir şekilde rant elde edilemeyeceği açık bir gerçekken, bahsedilen Cundi Spor Tesisleri'nin Fatih Belediyesi tarafından rant elde etmek amacıyla yıkıldığı iddiaları yalan bir haberdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurt Gazetesi'nin yalanı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN