Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'’nin tavrı problemli'

Giriş Tarihi: 7.1.2016 21:27 Güncelleme Tarihi: 7.1.2016 21:57
'CHP’nin tavrı problemli'

, 'li vekillerin açıklamalarını kışkırtıcı ve provokatif olarak değerlendirdi, "Hukukun gereği yapılmalı" dedi. 'nin ise sisteminin tartışılmasına yönelik tavrını problemli gördüklerini belirten Eker, "ni Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıyla ilişkilendirilmesi bu problemli bir zihin yapısının tezahürüdür." dedi

, 'li vekillerin açıklamalarını kışkırtıcı ve provokatif olarak değerlendirdi, "Hukukun gereği yapılmalı" dedi. A Haber canlı yayınında konuşan Eker, bütçeden gönderilen paranın HDP'li belediyeler tarafından hendek kazmak için harcandığına dikkat çekti, "Bu bir suç" ifadesini kullandı. sistemi tartışmaları da Eker'in gündemindeydi.
MEHDİ EKER: CHP'NİN TAVRI PROBLEMLİ

HDP'Lİ BELEDİYELER SUÇ İŞLİYOR

HDP milletvekillerinin sözcülerinin sözleri son derece yakışıksız, kışkırtıcı, provokatif, ve zarar vermeye dönüktür. Siyaset yoluyla Kürt meselesinin çözümüne katkı sağlamak için oy verilen bir partinin temsilcilerinin halkın taleplerinin karşılanması için çaba sarf etmek yerine, örgütün illegal faaliyetlerini adeta meşrulaştırma ve onu bir şekilde meşruuymuş gibi gösterme çabası içine girmesi burada ciddi bir çelişki ve ironidir. Bu paralar oraya hizmet için gidiyor yani oraya hendek kazılsın diye, çukur kazılsın diye değil, orada çöpler toplansın, şehir temiz tutulsun, altyapı hizmetleri, üst yapı hizmetleri yapılsın diye veriliyor. Eğer birileri merkezi hükümetten alınan hizmet için gönderilen parayı kalkıp başka bir maksatla kullanıyorsa bu hem görevin suistimalidir, hem gerçekte bir suçtur.

CHP'NİN TAVRI PROBLEMLİ

Sistem değişikliğine ihtiyacı var. Hem anayasasını değişmeli hem bize göre, Türkiye için gerçekte daha demokratik bir yapı inşa etmenin, daha demokratik bir toplum inşa etmenin aracı bir sistemdir. Bu manada biz başkanlık sisteminin Türkiye için en doğru model olduğunu düşünüyoruz, bunu tartışalım diyoruz. 'nin burada tavrını problemli görüyoruz. Başkanlık sistemini Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıyla ilişkilendirilmesi bu problemli bir zihin yapısının tezahürüdür.

Mehdi Eker: CHP'nin tavrı problemli

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP’nin tavrı problemli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN