Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul Özkök'e tokat gibi tekzip

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e, Ömer Faruk Kalyoncu'ya ve Sabah gazetesine attığı çirkin iftiralara, Ömer Faruk Kalyoncu'dan tokap gibi tekzip geldi. Köşesinde tekzip yazısını yayınlayan Özkök'ün bir yalanı daha ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 7.1.2016 10:22 Güncelleme Tarihi: 7.1.2016 14:52
Ertuğrul Özkök'e tokat gibi tekzip
İşte Ömer Faruk Kalyoncu'nun mahkeme yoluyla yolladığı o tekzip:

"Hürriyet Gazetesi'nin 28.10.2015 tarihli nüshasının 17. sayfasında Ertuğrul Özkök tarafından kaleme alınan "İktidar kaybetme korkusu" başlığı ve "Havuz problemi" alt başlığı ile yayımlanan, Sayın Ömer Faruk Kalyoncu'yu ve Sabah Gazetesi'ni iftira niteliğindeki ifadelerle kötülemeyi amaçlayan seviye yoksunu bir yazıdır.

1. ERTUĞRUL ÖZKÖK HUKUKA SAYGILI OLMALIDIR

Türkiye Cumhuriyeti Yargı Makamları tarafından verilen kararlara itibar etmeyip, terör örgütü olarak tanımlanmış kanun kaçaklarına itibar ederek, Müvekkiller hakkında son derece çirkin ve seviye yoksunu bir yazı kaleme alan Ertuğrul Özkök, bir yazarın kalemiyle nasıl iftira üretebileceğini göstermesi bakımından ibretlik bir durumdur.

2. ERTUĞRUL ÖZKÖK, SEÇİM SONUÇLARINA GÖRE KALEMİNİ KULLANMAKTAN VAZGEÇMELİDİR

Artık eski Türkiye'de olduğu gibi, patronunun ekonomik çıkarlarına, kişisel menfaatlerine ve seçim sonuçlarına göre kalemini oynatan gazeteci devri, çok şükür kapanmaktadır. Ertuğrul Özkök'ün de seçim sonuçlarına göre fabrika ayarlarına dönmek yerine, Türkiye Cumhuriyeti Yargı makamlarına, kişi ve kurumlara saygılı olmayı öğrenmesi gerekmektedir.
Tekzibe konu haberde yer alan gerçek dışı bilgi ve açıklamaları, gazeteciliğin etik değerlerine yakışmadığı açık olan yazıyı kaleme alan kişiyi ve bu yazıyı yayınlayan Hürriyet Gazetesi'ni kınıyor, cevabımızı kamuoyuna saygıyla sunuyoruz."

Ömer Faruk Kalyoncu

Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş (Sabah Gazetesi)

Vekili Av. Fatih Savaş

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul Özkök'e tokat gibi tekzip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN