Mehmet Metiner'den HDP'ye sert cevap!

Giriş Tarihi: 8.1.2016 16:37 Güncelleme Tarihi: 8.1.2016 17:09
Mehmet Metiner'den HDP'ye sert cevap!

AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, TBMM Genel Kurulu'nda HDP'nin hendek siyasetini eleştirerek; "Bugün Kürt halkına JİTEM'den bin kat daha fazla zulmeden bir terör örgütünün siyaseten sözcülüğünü yapmak Kürt halkına ihanettir." dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner; TBMM Genel Kurulunda şahsı adına söz alıp, HDP'lileri adeta bombardımana tuttu.
Metiner konuşmasında şunları ifade etti:

"Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; önderleri olarak kabul ettikleri şahıs 'İnkâr biterse isyan biter.' diyordu. Biz inkârı bitirdik, asimilasyonu bitirdik. Biz Kürt halkı üzerindeki baskıyı ortadan kaldırdık. Bugün Kürt halkına JİTEM'den bin kat daha fazla zulmeden bir terör örgütünün siyaseten sözcülüğünü yapmak Kürt halkına ihanettir.

Siz deminden beri burada Türkiye Cumhuriyeti devletinin, AK PARTİ Hükûmetinin Kürt halkına karşı bir savaş içinde olduğunu söylüyorsunuz. Bu büyük bir yalandır. Yüz binlerce Kürt sizin zulmünüzden kaçıyor. Rojava'da da on binlerce Kürt yerleştiğiniz yerden kaçtı. Siz Kürtlerin hakkını savunuyorsanız, Kürt milliyetçiliği yapacaksanız kendinizden farklı Kürtlere kendinize tanıdığınız hakları tanıyacaksınız. Bölgede PKK zulmü vardır, silahlı bir kalkışma vardır, mahalleler işgal altındadır, hendek terörizmine siyasi kılıf giydirilemez. Bizim bir cürmümüz yok.
Silahları bırakın. Bu ülke çatısı içinde, bu Meclis çatısı içinde her şey özgürce konuşulabiliyor. Ama hem silahla bölgeyi elinize geçirmeye çalışacaksınız, sizden farklı düşünen Kürtleri imha edilmesi gereken bir düşman gibi göreceksiniz, bir de kalkıp burada demokrasiden bahsedeceksiniz, AK PARTİ'nin cürmünden bahsedeceksiniz. O mahalleleri siz yakıp yıkıyorsunuz, Kürtleri bu kar, kış kıyamette siz göçe zorluyorsunuz. Asıl hesabı siz vereceksiniz. Kürt halkına ihanet içindesiniz. Bunun hesabını da er geç Kürt halkının yiğit evlatları sizden soracaktır.

Şimdi, sırtınızı yasladığınız o terör örgütünün elindeki silahlara güveniyorsunuz. Demin bir milletvekiliniz şunu söyledi: 'Sözün gücüne güveniyoruz.' Sözün gücüne güveniyorsanız hodri meydan, silahları bırakın gelin, dağları boşaltın gelin.

Sözün gücüne, siyasetin gücüne güveniyorsanız hodri meydan!"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Metiner'den HDP'ye sert cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN