Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reşat Petek: Devleti suçlamaktan usanmıyorlar

A Haber'de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programına katılan Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Reşat Petek HDP'li eş başkanlarının dokunulmazlıkları ile ilgili konuştu. HDP’lilerin devlete çirkin yakıştırmalarda bulunduklarını söyleyen Petek, "Devleti suçlamaktan hiç usanmıyorlar, hala o terör örgütüne desteğe devam ediyorlar" dedi.

Giriş Tarihi: 8.1.2016 01:20
Reşat Petek: Devleti suçlamaktan usanmıyorlar

"DEVLETİ SUÇLAMAKTAN USANMIYORLAR"

'Katil devlet, sivil halkını katleden devlet, sivil halkını topuyla obüsüyle saldıran, onları silahla tarayan öldüren devlet' her gün bunu söylüyor, hiç usanmıyorlar. Propaganda tekrardır ilkesini işleterek bunu söylüyorlar. Biz diyoruz ki orada diğer siyasi partiler olarak, bir defa da Allah rızası için şunu söyleyin, 'Durduk yere devlet oraya gitmedi, orada devlet sivil halkını korumak için uğraşıyor. Orada devlet sade vatandaşın huzurunu, yaşama hakkını teminat altına almak, ibadethanesinden okuluna kadar bütün müesseseleri korumak, en önemlisi can güvenliğini, yaşam hakkını korumak için devlet oraya gitti. Burada insanları öldüren, saldıran, yok eden bebeğinden ihtiyarına terör örgütü. Bu çok açık olarak görülüyor.

Reşat Petek: Devleti suçlamaktan usanmıyorlar

"PKK'YI KINAMIYORLAR"

Bir gün olsun bunları da kınayın, laf söyleyin, asla söylemiyorlar. Önlerine her gün bakıyorum bazı resimler getiriyorlar ve arkasından diyorlar ki; bunlar silahlı kuvvetlerin, güvenlik kuvvetlerinin onların tabiriyle 'katlettiği' diyorlar. Biz de şunu söylüyoruz; bugün 8 tane şehidimizin 8 yetimi kaldı. Arkalarından 'Anne babam nereye gidiyor' diye soran küçücük evlatlar var. Annesi diyor ki çocuğu aldatmak için, 'Yavrum baban uyudu, uyandırma' diyor, cenazesine dokunduğu zaman. Bunlar o kadar zalim ki onları görmüyorlar, bunlara bir şey söylemiyorlar ve hala o terör örgütüne desteğe devam ediyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reşat Petek: Devleti suçlamaktan usanmıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN