Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''da Altın Kaplama Klozet Var' Yalanı

Giriş Tarihi: 8.1.2016 20:33 Güncelleme Tarihi: 9.1.2016 00:19
'Saray'da Altın Kaplama Klozet Var' Yalanı

, bugün, Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Recep Tayyip ’ın “Altın kaplama klozet” açıklaması nedeniyle CHP lideri hakkında açtığı 100 bin liralık tazminat davasıni reddettiğine ilişkin bir haber yayınladı. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yalan ve iftira sebebiyle açtığı tazminat davasına konu olan ifadenin "eleştiri" olduğu değerlendirmesiyle reddini, Kılıçdaroğlu'nun cümlelerindeki "altın klozet"in varlığının kabulü şeklinde yorumlayarak bir yalan habere imza attı

Recep Tayyip , 'nun, Cumhurbaşkanlığı Külliye'sine yönelik iddialarıyla ilgili, "mahallinde keşif yapılması suretiyle yalan söylediğinin ve iftira attığının tesbiti, kınanması ve bu kararın basın yoluyla yayınlanması" talebiyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Ancak Asliye Hukuk Mahkemsi, davayı reddetti. Mahkeme, gerekçesinde, "Altın Kaplamalı Klozet" ifadesinin, "Siyasi eleştiri olarak kabul edilmesi gerektiğini" belirtti. Kararda şu ifadelere yer verildi: "Kişinin üstlendiği görev ne kadar önemli ise hakkında yapılan eleştirilerin o kadar yoğun ve gerektiğinde sert olabileceğinin kabulü gerekir. AİHM'in kararlarında da belirtildiği üzere siyasi hüvviyete sahip şahısların kendilerine yönelik sert, ağır ve hatta incitici eleştirilere de katlanmaları gerekir. Söylenen sözler bir bütün olarak göz önünde tutulduğunda, davalının güncel olan haberlerle bağlantı kurarak 'Altın kaplamalı klozet' şeklinde ifade etmiş olması, davacının kişilik haklarına saldırı oluşturmayacağı, siyasi eleştiri olarak kabul edilmesi gerektiği kanaatine varılmıştır."

haberi, "Erdoğan davayı kaybetti; ''da altın kaplama klozet var'" başlığıyla sundu. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yalan ve iftira sebebiyle açtığı tazminat davasına konu olan ifadenin "eleştiri" olduğu değerlendirmesiyle reddini, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun cümlelerindeki "altın klozet"in varlığının kabulü şeklinde yorumlayarak bir yalan habere imza attı.

Kaynak: gununyalanları.comBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Saray'da Altın Kaplama Klozet Var' Yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN