Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İsabetli adım atmışız'

Giriş Tarihi: 9.1.2016
'İsabetli adım atmışız'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul Üsküdar'da cuma namazını Hz. Ali Camisi'nde kıldı. Çıkışta gazetecilerin Başika kampına yönelik saldırıyla ilgili sorularını yanıtlayan Erdoğan "Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli karar olduğunu ortaya koyuyor. Silahlı kuvvetlerimizin oradaki üste bulunması o eğitimi veren subaylarımızın bu tür şeylerin karşısında her an her şeye hazırlıklı oldukları ortada. Onlar kendi askerlerinin eğitimi talebinde bulundular. Bu üs yerini bize gösterenler onlar" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "Rusya Türkiye arasındaki sıkıntı başlayınca Rusya, İran, Irak, Suriye dörtlüsünün Bağdat'ta ofis oluşturmasından sonra bu olumsuz gelişmeler başladı. BM Güvenlik Konseyi'ne müracaat eden kimdi, bunlar ortada. Onlara da verilen cevap "Irak ve Türkiye hükümeti bunu kendi arasında çözsün." Rusya DAEŞ'e karşı Suriye'de mücadele vermiyor. Türkmen kardeşlerimize yoğun bir şekilde bizim köylerimizi vuruyorlar diyorlar. Dezenformasyonla dünya aldatılmaya çalışıyor. Dünya bunu pek kabullenmiyor. Burada koalisyon güçleri, ABD başta olmak üzere el ele vererek bu saldırıların önünü kesmeli." Cerablus'da DAEŞ'in geri çekildiği ve köyleri PYD ve Esad güçlerine bıraktığı iddiasıyla ilgili Türkiye'nin tavrının ne olacağı yönünde sorulan bir soruya Erdoğan, "O konudaki daha önceki kararlılığımız neyse odur. Aynı kararlılıkla adımlarımızı atacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başika açıklaması


ERDOĞAN ABD'Lİ HEYETİ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kirsten Gillibrand başkanlığındaki ABD Senato heyetini, Mabeyn Köşkü'nde kabul etti. Erdoğan, daha sonra Türkiye Hahambaşısı İsak Haleva, Türkiye Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh ve Türkiye Musevi Cemaati Onursal Başkanı Bensiyon Pinto'yu kabul etti. Görüşmede, Türkiye Musevi cemaatinin ruhani lideri Hahambaşı Haleva'nın, dini cemaatlerin haklarıyla ilgili atılan adımlardan dolayı Erdoğan'a teşekkürleri iletildi.

BAŞİKA'DA DAEŞ'E MEHMETÇİK TOKADI


ERDOĞAN ÖĞRETMEN KADROSUNU ONAYLADI
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erodoğan, 6656 sayılı "Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", 6657 sayılı "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Gabon Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanunu" onayladı. Torba yasa, 12 bin 500 öğretmen kadrosu açılmasını, er, erbaş ve askeri öğrencilerin harçlıklarında artışı, vakıfların, burs verme amaçlı bağış alabilme hakkını yıl sonuna kadar uzatıyor.

Başika kampına sızmak isteyen 17 DAEŞ militanı öldürüldü

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İsabetli adım atmışız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN