Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'li vekil polis amirinin karşısında çıldırdı!

Sokağa çıkma yasaklarına tepki için Şırnak'a gitmek isteyen ve aralarında HDP'li milletvekili ile DBP'li belediye başkanlarının da bulunduğu 100 araçlık konvoyun Siirt'ten geçişine izin verilmedi.

Giriş Tarihi: 11.1.2016 17:38 Güncelleme Tarihi: 11.1.2016 17:59
HDP'li vekil polis amirinin karşısında çıldırdı!

Çeşitli kentlerden gelerek sabah erken saatlerde Siirt- Eruh güzergahını kullanarak Şırnak'a gitmek isteyen konvoy, Ziyaret-Kurtalan yol ayırımında önlem alan güvenlik güçleri tarafından durduruldu. Çok sayıda asker ve polisten oluşan güvenlik güçleri, gelen araçları durdurarak, Siirt'e girişlerine izin verilmedi. HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, konvoy halinde geçişlerine izin verilmesi için polis amirleriyle uzun süren bir görüşme yaptı.


Emniyet amirine "Benimle saygılı konuş" diyen HDP'li vekile polis amiri son derece rahat bir şekilde "Ben gayet saygılıyım sizle, siz de benimle saygılı konuşun" diyerek cevap verdi.


Ancak yapılan görüşmeye rağmen, konvoyun geçişine izin verilmedi. Ziyaret-Kurtalan yol ayırımında bekleyen kalabalık grup, karlı ve soğuk havada yaktıkları ateşle ısınmaya çalışırken, konvoyun bekleyişi de sürüyor. Öte yandan, Siirt'ten yola çıkan yaklaşık 10 araçlık başka bir konvoy da Eruh karayolu üzerinde bekletiliyor.

Polis amirinden HDP'li vekile 'saygılı ol' cevabı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li vekil polis amirinin karşısında çıldırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN