Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çürük paralelci polisler temizlendi

Paralelci emniyet müdürlerinin 17-25 Aralık öncesinde boy, kilo ve sağlık durumu uygun olmayan adayları polisliğe kabul ettiği ortaya çıktı. Kabul komisyonunda görev yapan 32 kişi hakkında soruşturma başlatıldı

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Çürük paralelci polisler temizlendi
Polis Akademisi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Eğitim Daire Başkanlığı, Ekim 2013'te Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne kabul edilen bazı öğrencilerin standart boy ve kilo ile sağlık şartlarını taşımadıklarını belirledi. Akademi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak'ın uyarısı ile Eğitim Daire Başkanlığı tarafından öğrenciler yeniden sağlık testinden geçirildi. Yapılan incelemede 91 adayın boy kısalığı, 7 adayın ise göz bozukluğu sebebiyle polislik standartları ile uyuşmadığı belirlendi. Bazı adayların polislik için minimum boy ölçüsü olan 1.67 cm'in bile altında kaldıkları anlaşıldı. Kabul evraklarında yapılan incelemede, bu adayların POMEM Öğrenci Adayı Değerlendirme Karar Formu'nda kilo ve boy hanelerinin boş bırakıldığına, okula girişte istenen sağlık kurulu raporunda ise boy ve kilo konusunda gerçek dışı rakamlara yer verildiği tespit edildi. Hakem hastaneden gelen sonuçlar çerçevesinde gerçek dışı verileri tespit edilen bu adayların teşkilat ile ilişkileri derhal kesildi. Bazı adayların idari mahkemelerde dava açmak suretiyle mahkeme kararıyla mesleğe döndükleri edinilen bilgiler arasında.

FETÖ EMNİYETE NASIL SIZDI?

8'İ DOKTOR VE PSİKOLOG

13. Dönem Polis Meslek Eğitimi seçme sınavında görev yapan kabul komisyonundaki 24'ü emniyet müdürü, 8'i doktor ve psikolog olmak üzere 32 kişi hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı. Komisyon üyeleri "görevi kötüye kullanmak" suçu kapsamında adli soruşturma geçirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çürük paralelci polisler temizlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN