PKK'nın strateji değişikliği

Gazeteci - yazar Hüseyin Besli, terör örgütü PKK'nın strateji değişikliği hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. A Haber'de yayınlanan kadraj programına katılan Besli, PKK'nın Türkiye'yi parçalamak adına Batı tarafından kullanılan bir araç olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 12.1.2016 01:18 Güncelleme Tarihi: 12.1.2016 04:55
PKK'nın strateji değişikliği
A Haber'de yayınlanan kadraj programına katılan Besli, PKK'nın Türkiye'yi parçalamak adına Batı tarafından kullanılan bir araç olduğunu söyledi. Besli, şunları söyledi: "Şahsi manevisi olan bir yapı değildir. Örgüt bir araçtır. Örgüt aslında bu dünyayı yönetme hakkını ve gücünü elinde bulunduran ve hatta bunun için çalışan güçlerin zaman zaman kullandığı bir araçtır.

PKK'nın strateji değişikliği


Bir değişiklik varsa bu örgütten çok bölgeye dizayn etmeye çalışan o örgütlerin vizyondaki değişiklidir. O değişiklik şudur: Suriye'den önceki stabil durumda, başta Amerika olmak üzere Batı'nın gözünde bu bölgeye nizamat vermek durumunda olduğunda Türkiye'yi denklem içinde tutmak gerekiyordu. Fakat, Suriye meselesi patlayınca Suriye'de başta bütün dünya Esad'ın gitmesine dair tavır ortaya koyarken, zamanla herkes onu terk edip Türkiye, Esad'ın gitmesi bloğunda yalnız kaldığında bütün dünya bunu bir fırsat olarak belledi. Müslüman Ortadoğu'yu bir daha başımıza problem olmayacak hale getirebilmemiz için Ortadoğu'yu parçalarken, Ortadoğu'nun ayrılmaz bir parçası olan ve tayin edici bir parçası olan Türkiye'yi de sınırlarını parçalayamasak bile sosyolojik olarak parçalanmamız gerekir kanaatine vardılar. Bunun için de en uygun aracı devreye soktular; işte o PKK."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın strateji değişikliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN