Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sultanahmet patlaması "Alev topu gibi bir ateş çıktı"

İstanbul'un turizm merkezlerinden Sultanahmet Meydanı'nda çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası bir görgü tanığı yaşananları, "Büyük bir patlamaydı. Alev topu gibi bir ateş çıktı yukarıya doğru" sözleriyle anlattı.

Giriş Tarihi: 12.1.2016 12:42
Sultanahmet patlaması Alev topu gibi bir ateş çıktı
Olay yerine yakın bir yerde dükkanı bulunan Önder isimli görgü tanığı, ""Patlama oldu. Patlamadan sonra ambulans geldi. Yaralıları alıp alıp gidiyorlar. Polisler geldi. Büyük bir patlamaydı. Alev topu gibi bir ateş çıktı yukarıya doğru dediler" dedi.

Görgü tanığı ayrıca, "Dükkanlarda kırılan bir şey yok. At Meydanı'na yakın, Dikilitaş'ın olduğu yerde oldu. Kaç yaralı var, durum ne bilmiyorum ama ambulansların biri gelip biri gidiyor" dedi.

59 AMBULANS SAYDIM

Sultanahmet'te bir otelde çalışan Murat Manaz isimli görgü tanığı patlama anını ve sonrasında yaşanılanları şu şekilde anlattı: "Saat 10.19 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Çalıştığım otelden meydana baktığımda büyük bir duman yükseliyordu. Gökyüzüne baktığımda ise martılar havada uçuşuyordu. Meydan bir anda kalabalıklaştı. Aşağı inip olay yerini kontrol etmek istediğimde çok sayıda insanın koşuşturduğunu gördüm. 59 ambulans saydım. Olay yerine gittiğimde gördüm. Polis ikinci bir bomba ihtimali üzerine meydanı boşaltmak için uğraşıyordu"

Başka bir görgü tanığı da, "Çok şiddetli bir patlama oldu, geldim hemen buraya koşarak, yerde yatıyorlardı. İnsan vücudu parçaları vardı" dedi.

Olay anına tanık olan Erdem Köroğlu ise, "Biz yakındaki bir işyerinde çalışıyoruz. Bir anda kalabalık oldu, bir sürü yaralılar olduğunu fark ettik, yerde yatıyorlardı. Çok gürültülü bir patlamaydı. Etraftaki binalar sarsıldı" diye konuştu.

Son Dakika Haberi: Sultanahmet'te patlama meydana geldi

CANLI BOMBA İDDİASI

Olaya tanık olduğunu belirten bir kişi ise twitter hesabından, 25-30 yaşlarında beyaz tenli siyah saçlı birinin Dikilitaş'a doğru koşup kendini patlattığını iddia etti.

Patlamanın Alman turist kafilesine yönelik bir saldırı olduğu ve canlı bombanın kendisini patlattığı bir diğer iddia arasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sultanahmet patlaması "Alev topu gibi bir ateş çıktı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN