Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nden

Elazığ 'nde görevli bir grup akademisyen, 'Barış için Akademisyenler İnisiyatifi’ bildirisinde imzası bulunanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 13.1.2016 16:11
Fırat Üniversitesi'nden soruşturma

Fen Fakültesi Kimya Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. , bir grup akademisyen ile birlikte, bildiri yayınlayan akademisyenler hakkında, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Prof. Dr. Şekerci, "1100'ü aşkın akademisyenin özellikle barış çağrısı ve bu suça alet olmayacağız basın açıklamaları üzerine burada bulunuyoruz. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'na, suç duyurusunda bulunmak üzere bir grup akademisyen arkadaşımızla müracaat etmiş bulunuyoruz. Özellikle askerimizin, polisimizin, güvenlik güçlerimizin Doğu ve Güneydoğu'da barışı ve huzuru sağlama adına yapmış oldukları operasyonlara karşı durmak, terör örgütünü desteklemek suçunu işlediklerinden dolayı, biz bu açıklamayı yapmak zorunda kalıyoruz. Akademik çevreyi zorda bırakacak bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Bunların özellikle devletimizin bu bölgede katliam gerçekleştirdiği ve bilinçli bir sürgün politikası uyguladıklarını söyleyerek, haksız bir beyanat içerisine girmişlerdir. Biz de bunların bütün açıklamalarını dikkate alarak, özellikle ülkenin üniter yapısına aykırı, terör örgütünü destekleyici ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni terör örgütüyle uzlaşmaya çağıran basın açıklaması nedeniyle suç işlediklerini düşünerek, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu 1100 akademisyen arkadaşın devletimizin aleyhine suç işlediklerini düşünerek böyle bir girişimi başlatmış bulunuyoruz" dedi.

Prof. Dr. Şekerci, Fırat Üniversitesi'nden 6 akademisyen ile suç duyurusunda bulunduklarını ve bildiriye imza koyan 1100 akademisyen arasında Fırat Üniversitesi'nden kimsenin bulunmadığını kaydetti. Şekerci, bu tür açıklamaların yapılmasının ülkenin ayakta kalması için önemli olduğunu ve diğer üniversitelerin de destek vereceklerine inandığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırat Üniversitesi'nden soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN