Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ala: Vatandaşımız neyse misafirlerimiz de odur

Giriş Tarihi: 14.1.2016
Ala: Vatandaşımız neyse misafirlerimiz de odur
İçişleri Bakanı Efkan Ala da küresel teröre karşı ülkeler arasında etkili bir işbirliğinin zorunlu olduğuna dikkat çekti. Ala, "Bizim öz vatandaşımız neyse biçim için ülkemizdeki misafirler de odur. Bu saldırı ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa yapılmış bir saldırıdır. Amasız, ancaksız, hep birlikte, bütün dünya bir arada bu tür saldırılara karşı durmalı ve tavrımızı göstermeliyiz. 78 milyon vatandaşımız gibi Türkiye'de bulunan diğer turistlerimiz ve misafirlerimiz de kendilerini huzur içerisinde hissedebilirler. Bu tür terörist saldırılar bizim işbirliğimizi, geleceğe olan inancımızı ve birlikte yeni dünyayı geliştirme arzumuzu zedeleyemez, örseleyemez" dedi. Gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını vurgulayan Bakan Ala, "Almanya ile ilişkimiz ve işbirliğimiz daha da güçlenerek devam edecektir. Terörün, terörist saldırıların amacına ulaşmasını engelleyecek her türlü işbirliğini Türkiye bütün ülkelerle göstermiştir, göstermeye de devam edecektir" diye konuştu.

Dünyadan birlik mesajları yağdı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Price: NATO üyesi ve DAEŞ'e karşı oluşturulan koalisyonun değerli bir üyesi olan Türkiye'nin yanındayız.
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg: Tüm NATO müttefikleri, terörün her türlüsüyle mücadelede birlikte duruyor.
Almanya Başbakanı Angela Merkel: Suriye'de, Türkiye'de, Fransa'da veya Almanya'da olsun, teröristler tüm özgür insanların düşmanıdır.
Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da Sultanahmet'teki terör saldırısını kınadı.
Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Cemal: Türk vatandaşı ve yabancı turistleri hedef alan terörist eylemi kınıyoruz.
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Cabiri Ensari: Kardeş ülke Türkiye devleti ve milletine baş sağlığı diliyoruz Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk da saldırıyı kınadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ala: Vatandaşımız neyse misafirlerimiz de odur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN