Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den bir yalan haber daha!

Ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin koleksiyoncularda bulunan eserlerini bir araya getiren “The Art of Banksy” (Banksy’nin Sanatı) sergisinin açılışı dünyada ilk kez dün akşam İstanbul’da gerçekleşti. Açılışı haberleştiren Haber Sitesi, Banksy’nin sergisinden resimler derleyerek oluşturduğu fotograf galerisinde “ ve Bilal’i çizen Banksy’den 72 muhteşem çalışma” başlığını kullandı.

Giriş Tarihi: 14.1.2016 23:20
Karşı Gazete'den bir yalan haber daha!
Gerçek kimliği bilinmeyen ünlü sokak sanatçısı Banksy'nin koleksiyoncularda bulunan eserlerini bir araya getiren "The Art of Banksy" (Banksy'nin Sanatı) sergisinin açılışı dünyada ilk kez dün akşam İstanbul'da Global Karaköy'de gerçekleşti. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ve Beyoğlu Belediyesi'nin de destek verdiği serginin açılışına Sümeyye da katıldı. Erdoğan, basına yaptığı açıklamada "Banksy'nin bu kadar çok eserini bir arada görmek beni çok etkiledi. Özellikle mülteciler konusundaki yaklaşımını gösterdiği eserler çok güzel. Bu sergiyi herkese tavsiye ediyorum" dedi. Açılışı haberleştiren Haber Sitesi, Banksy'nin sergisinden resimler derleyerek oluşturduğu fotograf galerisinde "Erdoğan ve Bilal'i çizen Banksy'den 72 muhteşem çalışma" başlığını kullandı.

Geçtiğimiz ekim ayında Birgün gazetesi başta olmak üzere pek çok yayın organında Banksy'nin Londra'da bir duvara Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ı konu alan bir grafiti çizdiği iddia edilmiş, fakat çok geçmeden Banksy'nin temsilciğini yapan JBPR şirketinin sözcüsü, söz konusu çizimin ünlü sanatçıya ait olmadığını ve kesinlikle sahte olduğunu açıklamıştı.

Dolayısıyla Karşı Gazete'nin sergiyle ilgili haberinde kullandığı başlık, önceden yalanlandığı bilinen söz konusu haberin tekrarı niteliği taşıyan bir yalandır.

Kaynak: gununyalanlari.com


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşı Gazete'den bir yalan haber daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN