Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksekdağ'ın danışmanı PKK saldırısını kutladı

Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Sıtkı Güngör, Diyarbakır Çınar'da yapılan terör saldırısının ardından "Bahar erken geldi" tweeti attı.

Giriş Tarihi: 14.1.2016 09:43 Güncelleme Tarihi: 14.1.2016 13:36
Yüksekdağ'ın danışmanı PKK saldırısını kutladı
"HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı Sıtkı Güngör, Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın Emniyet Müdürlüğü ve polis lojmanına yönelik bombalı ve roketatarlı saldırısının ardından attığı tweetle kutlama yaptığını gösterdi.

1'İ BEBEK 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gece saatlerinde Diyarbakır Çınar'da terör örgütü PKK'nın düzenlediği saldırıda 1'i 5 aylık bebek olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetti 39 kişi yaralandı. PKK'nın bomba yüklü araç ve roketatarlı saldırısında emniyet müdürlüğü ve ailelerin kaldığı üst katlardaki lojmanlarda büyük hasar oluştu."BAHAR ERKEN GELDİ"

HDP Eşbaşkanı Yüksekdağ'ın ESP döneminden bu yana yanında olan danışmanı Güngör, lojmanda yaşayan kadın ve çocukların da yaralandığı saldırı sonrası "Bahar erken geldi… Cemreler düşüyor sanki… #Çınar" şeklinde tweet attı.

Güngör, gelen tepkilerin ardından attığı tweeti sildi. Kullanıcı adını da @SitkiGungor iken @Sgungor6262 şeklinde değiştirdi.
TBMM'DEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Çınar'da yapılan terör saldırısının ardından sosyal medyada paylaştığı tweet nedeniyle tepki çeken, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı İsmet Güngör'ün, TBMM ile hiçbir ilişkisinin bulunmadığı bildirildi.

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın danışmanı olduğu belirtilen Sıtkı Güngör'ün, Diyarbakır Çınar'da yapılan terör saldırısının ardından sosyal medyada paylaştığı bir mesajla ilgili çıkan haberler anımsatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sıtkı Güngör, Halkların Demokratik Partisi Grup Başkanlığı'nda büro görevlisi olarak görev yapmakta iken, Siyasi Parti Grup Başkanlıklarında Sözleşmeli Olarak Çalıştırılacak Grup Danışmanı ve Büro Görevlisi Hakkında Hizmet Sözleşmesi Esaslarının 'Aranacak Şartlar' başlıklı 4'üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde yer alan 'Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması' şartına istinaden hakkında yapılan güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanması dolayısıyla Başkanlık Makamı'nın 15 Haziran 2015 tarih ve 1083 sayılı onayıyla sözleşmesi feshedilmiş; 16 Haziran 2015 tarihinde de Halkların Demokratik Partisi Grup Başkanlığı'na ve kendisine bildirilmiştir.

Adı geçen kişinin, sözleşmesinin feshi işlemine karşı yürütmenin durdurulması talebiyle açtığı dava ve temyiz talepleri mahkemelerce reddedilmiştir. Haberlere konu tweeti atan Sıtkı Güngör'ün kurumumuzla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksekdağ'ın danışmanı PKK saldırısını kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN