Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ihanetin bedeli olmalı

Giriş Tarihi: 15.1.2016
Bu ihanetin bedeli olmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihanet belgesine imza atan sözde aydınlara sert çıktı: İlgili kurumlarımıza sesleniyorum. Yasal olarak gerekenleri yapacaklarına inanıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu-özel sektör tarafından tamamlanan 99 baraj ve hidroelektrik santralinin Ankara'daki toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, önceki gece 3'ü çocuk, 2'si kadın 6 kişinin hayatını kaybettiği Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki bombalı terör saldırısıyla ilgili olarak "Bu saldırı, haysiyetli bir duruş sergilemeyenlerin alçak, ahlaksız, karanlık yüzünü göstermeye yeter" dedi. İmzaladıkları bildiriyle, terör örgütüne tek laf etmeden yürütülen operasyonlardan dolayı devleti "katliamla suçlayan" bin 128 akademisyene işaret eden Erdoğan, "Anayasamıza ve yasalarımıza göre açık suç teşkil eden bu ihanet karşısında anayasal ve yasal gerekenleri yapacaklarına inanıyorum" dedi, şu mesajları verdi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Sen de git orada hendek açıver"

KARANLIK YÜZLERİNİ GÖSTERDİ:
Çınar saldırısı dahi tek başına terörün ve terör karşısında haysiyetli bir duruş sergilemeyenlerin alçak, ahlaksız, karanlık yüzünü göstermeye yeter.

BU İHANET, AÇIK SUÇ:
Terör örgütünün yanında yer almak için o bildiriye imza atan sözde akademisyenler gibi ruhumuzdaki her türlü hasleti yitirmiş olmamız lazım, bu mümkün mü? Buradan ilgili kurumlarımıza sesleniyorum. Anayasamıza ve yasalarımıza göre açık suç teşkil eden bu ihanet karşısında anayasal ve yasal gerekenleri yapacaklarına inanıyorum. Buradan asla taviz verilemez.

SAYILARI AZ, SESİ ÇOK:
Ülkemizde bedeni bu topraklarda yaşayan ama ruhu bu milletin birikimine, değerlerine düşman sayısa az ama sesi çok çıkan bir kesim var. (...) Bu bildiriyi 150 bin akedemisyenden sadece bin 200'ü imzalamışsa da ortaya çıkan tablo üzücü.

KURŞUNDAN FARKI YOK:
Terör örgütü adına elinize silah alıp, kurşun sıkmanızla onun propagandasını yapmak arasında hiçbir fark yoktur. Bu ülkenin birliğine beraberliğine karşı olan herkes bilsin ki, bizim karşımızdadır.

OPERASYONLAR SÜRECEK:
Bu işi çözmedikten sonra da asla bu operasyonlar durmayacaktır, bunu da biliyoruz.

ONLARA RAĞMEN BİTİRECEĞİZ
Biz bu ülkede 78 milyon vatan evladına hizmet verdik. 780 bin km. kareye hizmet verdik. 99 barajı görüyorsunuz. Bunlardan ülkemin dört bir yanında var. Bu bölücü terör örgütü ve onların siyasetteki temsilcileri, özellikle Güneydoğu'da baraj yapılmasını istemiyor. Şu Ulusu Barajı ile çektiğimiz çileyi bir ben bilirim. Bunu yaparken yapmadıkları, etmedikleri şeyi bırakmadılar. Onlara rağmen yapacağız ve bitireceğiz.

SULTANAHMET'TE CUMA NAMAZI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, bugün 10 Alman turistin öldüğü canlı bomba saldırısının gerçekleştiği Sultanahmet Meydanı'nı ziyaret edecek. Erdoğan ve Davutoğlu ardından cuma namazını Sultanahmet Camisi'nde kılacak. Namazı ise Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldıracak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ihanetin bedeli olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN