Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hendekçi akademisyenlere 'den tepki

Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. , hendekçi akademisyenlere tepki gösterdi ve 'teröristin yanında olanları kınıyorum' dedi.

Giriş Tarihi: 15.1.2016 01:41 Güncelleme Tarihi: 15.1.2016 01:44
Hendekçi akademisyenlere ÖSYM'den tepki
Yönetim Kurulu Üyesi ve (OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. , "İnsanların can ve mal güvenliğini ortadan kaldıran, özgürlüklerini yok eden terörist eylemlere ve terör örgütüne laf söyleyemeyip, terör örgütünün zulmüne son vermek için yürütülen operasyonları bahane ederek devlete dil uzatanları mazur görmek mümkün değildir" ifadesini kullandı.

Bilgiç, yaptığı yazılı açıklamada, bir grup akademisyen tarafından imzalanan "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisine karşı olduğunu belirtti.

"TERÖRİSTLERİN YANINDA OLANLARI KINIYORUM"


Her türlü terörizmi ve teröristlerin yanında olanları kınadığını vurgulayan Bilgiç, şöyle devam etti: "Akademisyen olmak ve akademik özgürlük, gerçekten yana olmayı gerektirir. İnsanların can ve mal güvenliğini ortadan kaldıran, özgürlüklerini yok eden terörist eylemlere ve terör örgütüne laf söyleyemeyip, terör örgütünün zulmüne son vermek için yürütülen operasyonları bahane ederek devlete dil uzatanları mazur görmek mümkün değildir. Bu tavır sadece protest anlayışın yansıması olarak da değerlendirilemez. Aksi olsaydı insanların yaşama hakkını dahi çok gören terör örgütüne karşı da tepki ortaya koymaları gerekirdi."Bilgiç, vatanın bütünlüğü, devletin birliğini korumak ve vatandaşların temel insani haklara sahip olarak yaşayabilecekleri ortamı sağlamanın devletin asli görevleri arasında bulunduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bunu sağlamak için hayatını ortaya koyan güvenlik kuvvetlerine ve devlete dil uzatmak, bir toprağı vatan yapan değerlere karşı olmakla açıklanabilir. En temel insan haklarından olan yaşama hakkını ortadan kaldıran teröristlerin yanında olunduğunu gösteren açıklamalarda bulunmak akademik özgürlükle bağdaştırılamaz. Her türlü terörizmi ve teröristlerin yanında olanları kınıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hendekçi akademisyenlere ÖSYM'den tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN