Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Londra'da konuştu!

Giriş Tarihi: 19.1.2016 11:32 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 14:26
Başbakan Londra'da konuştu!

, Londra'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"SİLOPİ'DE OPERASYON BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANDI"

Operasyonun tamamlandığı ilçelerde, bundan sonra atılacak adımlar, rehabilitasyon konusunda bir master planı, bir genel perspektif çalışması yaptık. Bir kere Silopi'de şu anda mesela böyle bir durum söz konusu. Operasyon büyük ölçüde Silopi'de tamamlandı. Tek tek münferit bazı şeyler olabilir ama Silopi'deki bütün çukurlar kapatıldı, bütün barikatlar kaldırıldı. Zaten talimatımız da buydu. Hiçbir ilçede, hiçbir yerleşim yerinde barikat, çukur olmayacak. Silopi'de bu sağlandı, operasyon bu bağlamda başarıyla tamamlandı. Operasyon esnasında güvenlik görevlilerimiz son derece iyi bir koordinasyon yürütüyorlar. Şimdi mesela Silopi'de birkaç gün daha, sokağa çıkma yasağı kalkacak ancak akşamleyin belli saatlerde uygulanacak. Bir kere Silopi'de bütün mahallelerinde, sokaklarında güvenliği sağlayacak yeni bir güvenlik yapılanmasına gideceğiz.

"İL SINIRLARI DEĞİŞMEDEN İL MERKEZLERİ DEĞİŞTİRİLECEK"

Hakkari ve Şırnak il merkezleri şehrin doğal gelişimi anlamında çok uygun topografyada değiller. Buna mukabil Yüksekova ve Cizre daha düz arazide. Havaalanı da Yüksekova'da olduğu için Hakkari il sınırı değişmeden il merkezlerinin değişmesi, Hakkari ve Şırnak'ın herhangi bir şey kaybetmeden bunun yapılması için bir çaba ve çalışma yürüteceğiz.

YENİ ANAYASA KOMİSYONU!

Cemil Çiçek, Abdülhamit Gül ve Ahmet İyimaya AK Parti'nin Yeni Anayasa komisyonunda yer alacak isimler olarak belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Londra'da konuştu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN