Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üyeleri Diyanet'e sahip çıktı!

Giriş Tarihi: 19.1.2016 13:56 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 14:02
Diyanet-Sen üyeleri Diyanet'e sahip çıktı!

İzmit'te, Kocaeli Şubesi üyeleri, Kocaeli Müftülüğü önünde toplanarak Diyanet İşleri Başkanlığı'na destek verdi. Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan, Diyanet İşleri Başkanlığı'na saldırı dilini kullananları iyi niyetten yoksun olarak nitelediklerini belirterek, "Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görüşü olarak takdim edilemez" dedi.

Kocaeli Şubesi yöneticileri ve üyeleri Kocaeli Müftülüğü'nün önünde topland. Yaklaşık 30 kişi, 'Türkiye Diyanetsiz olmaz', 'Diyanetine sahip çık' dövizleri ile Diyanet İşleri Başkanlığı'na destek oldu. Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Selami Tarcan yaptığı açıklamada, şöyle dedi:
"Ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlum, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanet İşleri Başkanlığımıza yapılan acımasız saldırılara karşı olduğumuzu tek dil ve söylemle dünyaya duyurmak için bir aradayız. Diyanet'e dair saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz. Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görüşü olarak takdim edilemez. Diyanet bu ümmet coğrafyası için tek umuttur. Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet-Sen üyeleri Diyanet'e sahip çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN