Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İnsanları zalim PKK zulmünden kesinlikle kurtaracağız"

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Terör sona erinceye kadar oradaki mücadelemiz devam edecektir. Biz oradaki insanları zalim PKK zulmünden kesinlikle kurtaracağız" dedi.

Giriş Tarihi: 19.1.2016 10:29
İnsanları zalim PKK zulmünden kesinlikle kurtaracağız
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu yaptığı açıklamada, "Terör sona erinceye kadar oradaki mücadelemiz devam edecektir. Bu konuda hükümetimiz kesin kararlıdır. Biz oradaki insanları zalim PKK zulmünden kesinlikle kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

"Bugün baraj yapmasaydık İstanbul'a su veremezdik"

"Bugün baraj yapmasaydık İstanbul'a su veremezdik" diyen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, şunları söyledi:

"İzmir'de bizim yaptığımız barajlar olamasa, İzmir susuzdu. Bunların yüzde 90'ını baraj ve göletlerden biriktirerek temin ettik. Barajların maksadı budur. Askeri maksatlı baraj diye bir şey literatürde yoktur. Bunlar orada geçiş yollarını tamamen engelliyor, halk memnun oluyor."

"PKK vesaire yolumuzu kesemez"

"Biz barajları yapmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz, hiçbir güç bizi bunları yapmaktan men edemez" yorumunda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu sözlerinin devamında şöyle konuştu:

"Yolumuza devam ediyoruz, hatta daha hızlı devam ediyoruz. PKK vesaire yolumuzu kesemez, biz yolumuza bu millet için ve o bölgenin kalkınması için devam ediyoruz"

"Türkiye'deki akademisyenlerin yüzde 99'u böyle bir bildiriye imza atmaz"

Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin bildirisi hakkında da konuşan Bakan Eroğlu, "Türkiye'deki bu şekildeki toplam akademisyen sayısına baktığımız zaman binde bir bile değildir, bunu dikkate almak lazım. Vatandaşlar akademisyen deyince bütün akademisyenler gibi düşünüyor. Türkiye'deki akademisyenlerin yüzde 99'u böyle bir bildiriye imza atmaz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İnsanları zalim PKK zulmünden kesinlikle kurtaracağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN