PKK'dan Kur'an-ı Kerim'le kalleş tuzak!

PKK’lı teröristlerin, yerlere attıkları Kur’an-ı Kerim’e yerleştirdikleri patlayıcılarla, manevi hassasiyetlerinden faydalandıkları güvenlik güçlerine kalleş tuzak kurduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19.1.2016 10:59 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 11:04
PKK'dan Kur'an-ı Kerim'le kalleş tuzak!
Doğu illerinde cami, medrese gibi kutsal değerleri yakıp yıkan din düşmanları, şimdi de Türk milletinin manevi hassasiyetinden faydalanarak operasyonlara katılan polis ve askerlere tuzak kuruyor.

Hainler, sözde "öz yönetim" ilan etme bahanesiyle saldırdıkları mahallelerde, halkın boşalttığı evlerdeki düdüklü tencere, soba gibi eşyaların yanı sıra, güvenlik güçlerini yerlere attıkları Kur'an-ı Kerim'in içine yerleştirdikleri el yapımı patlayıcılarla hedef alıyor.Güvenlik güçlerinin hassaiyet gösterip yerdeki Kur'an-ı Kerim'i kaldıracağını düşünen İslam düşmanlarının kalleş tuzağı, Cizre'de Mehmetçiğin dikkati sayesinde bozuldu.

Kahpelerin üs olarak kullandğı bir evden kaçarken önce yaktığı ardından da ortaya savurduğu Kur'an-ı Kerim'i, titizlikle yerden toplamaya çalışan askerler, altına yerleştirilmiş el yapımı patlayıcıyı farketti. Parçalanmış ve yakılmış Kur'an-ı Kerim'in sayfaları teker teker toplanarak din düşmanlarının kalleş tuzağı imha edildi. Teröristler, daha önce Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Kurşunlu Camii'nde Kur'an-ı Kerim'i cam önlerine dizerek kendilerine siper yapmıştı. Hainler bir süre sonra da Osmanlı eseri olan camiyi ateşe vererek yakmıştı.Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan Kur'an-ı Kerim'le kalleş tuzak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN