Erdoğan'a ten 11 yıl ceza

Giriş Tarihi: 20.1.2016 13:15 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 13:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 11 yıl ceza

Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde yerel seçim çalışmaları için geldiği 'de te bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan , 11 ay 20 gün na çarptırıldı.

41. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davaya ile avukatı Anıl Güler ve Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Sema Cansu Bozkurt Sütcü katıldı.Müvekkili için beraat talep eden avukat Güler, ceza alması halinde ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istedi.

Son savunmasında suçsuz olduğunu savunan sanık Akıncı, kendisinin ve avukatının bugüne kadar yaptığı savunmaların geçerli olduğunu söyledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Sütcü ise sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Hakim Kemal Oruç, sanığın evinin balkonunda Erdoğan'a yaptığı el hareketinin ardından ettiğinin öne sürüldüğünü, ilgili CD'lerin bilirkişi tarafından incelendiğini ve sanığın el hareketi yaptığı bir görüntüye rastlanmadığını, dinlenen 2 tanığın ve tutanak hazırlayan polislerin tutarlı ifadeleri göz önünde bulundurularak sanığın suçu işlediğinin sabit olduğunu belirtti.

Sanığın 2011'de yargılandığı bir davada aldığı ceza sebebiyle sabıkasının bulunduğunu, mahkemece bir daha suç işlemeyeceğine dair kanaat oluşmadığını belirten Oruç, sanığı önce 6 ay na çarptırdı.

Hakim Oruç, mağdurun kamu görevlisi olduğunu ifade ederek sanığın cezasını 1 yıl hapse, ardından Akıncı'nın duruşmalardaki iyi halini göz önüne alarak cezayı 11 ay 20 gün hapse çevirip hükmün ertelenmemesine karar verdi.Karar sonrası sanık Akıncı'nın ağladığı görüldü.

Erdoğan'a 16 Mart 2014'te düzenlediği miting sırasında hakaret ederek, elle hareket yaptığı öne sürülen Filiz Akıncı hakkında hazırlanan iddianamede, şahıs hakkında "kamu görevlisine hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten 11 yıl ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN