Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu Almanya'ya gidiyor

Davutoğlu, yarın Berlin'de, Türkiye-Almanya Federal Cumhuriyeti Hükümetlerarası İstişarelerinin ilk toplantısına katılacak. Hükümetlerarası istişarelerde, ikili ilişkilerin kapsamlı şekilde gözden geçirileceği, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınacak.

Giriş Tarihi: 21.1.2016 15:28
Başbakan Davutoğlu Almanya'ya gidiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın Almanya'nın başkenti Berlin'e ziyarette bulunacak.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu, Berlin programı kapsamında Türkiye-Almanya Federal Cumhuriyeti Hükümetlerarası İstişarelerinin ilk toplantısına katılacak.

Hükümetlerarası istişarelerde ikili ilişkiler kapsamlı şekilde gözden geçirilecek, bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alınacak.

Ziyarette, ekonomi, yatırımlar, dış politika, savunma, göç yönetimi ve terörizmle mücadele alanlarında mevcut işbirliğinin güçlendirilmesi ve yeni işbirliği alanlarının tespiti konularında da görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Bir yıl önce kararlaştırıldı

Türkiye-Almanya Hükümetlerarası İstişare mekanizması, Başbakan Davutoğlu'nun 11-12 Ocak 2015 tarihlerinde Berlin'i, Alman mevkidaşı Angela Merkel'in de 18 Ekim 2015 tarihinde İstanbul'u ziyaretlerinde varılan mutabakat uyarınca tesis edilmiş, ilk toplantının Ocak 2016'da Berlin'de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu Almanya'ya gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN